Ali Harsi Ali, Somálec, který ubodal britského politika, se zúčastnil deradikalizačního programu

Ali Harsi Ali, Somálec, který ubodal britského politika, se zúčastnil deradikalizačního programu

Dovedu si velmi živě představit, jakou musí mít invazisté z různých integračních a deradikalizačních kurzů legraci. Ještě vtipnější jim musí připadat, že stačí se podobných kurzů zúčastnit a občanství je v kapse. V případě absolvování tzv. deradikalizačních kurzů pak dotyčný může v klidu osnovat další útok, neboť již přestává být v hledáčku (viz např. muslim, který útočil před rokem ve Vídni).

Ali Harbi Ali, 25letý Somálec s britským občanstvím, zatčený za vraždu britského poslance Davida Amesse, plánoval atentát více než týden předem.

K útoku došlo během setkání nacionalistického poslance s jeho voliči v Essexu, ačkoli jeho poslední sídlo je pravděpodobně v Londýně. Kromě rodinného domu v Croydonu, kde Somálec vyrůstal, policie provedla prohlídky na dalších dvou londýnských adresách, které jsou s ním spojeny.

Pětadvacetiletý muž byl mezitím převezen do Londýna, kde je zadržován podle zákona o terorismu.

Ali se před několika lety účastnil programu „Prevent“, jehož cílem bylo „odvrátit radikalizaci“, ale nikdy nebyl formálně umístěn do pozornosti vnitřních zpravodajských služeb MI5.

Je to demografický problém, nikoli bezpečnostní problém: jsou tu miliony „nových Evropanů“, kteří se stali občany. Neexistuje žádná alternativa. Problém nezmizí sám o sobě. Buď budou posláni pryč nebo poteče krev. A ne jen při nějakém ojedinělém útoku na politika. Čím déle budou Evropané čekat, tím více krve poteče.

Harbi Ali Kuallane, otec podezřelého, řekl, že byl „traumatizován“ zprávou o zatčení svého syna. Bývalý poradce somálského premiéra potvrdil, že byl vyslýchán protiteroristickým důstojníkem Scotland Yardu, který provedl prohlídku rodinného domu v Croydonu, bohaté čtvrti v jižním Londýně, kde domy stojí v průměru 2 miliony liber. Podle sousedů žije otec Harbi Aliho mezi Londýnem a Afrikou. Mladý muž vyrůstal v tomto domě, chodil do školy v této oblasti a přestěhoval se, když mu bylo 16-17 let.

Druhá generace je skutečnou hrozbou právě proto, že je jen málokdo za hrozbu považuje…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Ali Harsi Ali, Somálec, který ubodal britského politika, se zúčastnil deradikalizačního programu

  1. Už by Britové mohli vědět, že žádné deradikalizační programy nefungují. To bylo v mnoha případech před tímto. Studii o těchto džhádistech z Dánských věznic jež jsou nepřevychovatelní, zveřejnil Dánský psycholog Nicolai Sennels (měl přednášky i v ČR)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.