USA: Problémy s Haiťany na hranicích i v deportačním letadle, kde zbili piloty i migrační úředníky (video)

USA: Problémy s Haiťany na hranicích i v deportačním letadle, kde zbili piloty i migrační úředníky (video)

Tak mne napadá otázka, proč se Haiti svojí životní úrovní tak propastně liší od dalších ostrovů souostroví Velkých Antil, především pak při srovnání se sousední Dominikánskou republikou? Myslím, že demografické složení hovoří za vše. Zemětřesení pak před časem už jen dokonalo roky postupující dílo zkázy. Pak se nelze divit, že Haiťané houfně prchají do USA, kde o ně ovšem nestojí…

Nyní tak okupují hranice USA a místní strážci hranic s nimi nezachází zrovna v rukavičkách. Haiťané reagují kousanci, když se s nimi snaží texaští strážci hranic vypořádat  bičem, jak můžete vidět na videu zde.

Haiťané jsou záhy po odchycení na území USA deportováni. Ovšem ani deportace nejsou bez problémů.

Více než 10 000 ilegálů sedí pod mostem poblíž pohraničního města Del Rio, které je součástí Rio Grande/USA, většinou jde o Haiťany. Americká vláda oznámila, že rychle vyveze lidi ze země. Ilegálové jsou přivezeni zpět do svých domovských zemí letadlem.

Včera došlo k incidentu po přistání deportačního letadla v Port-au-Prince. Video výše na počátku ukazuje rozzlobené muže, ale už ne útoky na palubě, k nimž došlo o chvíli později.

Haiťané deportovaní z USA zaútočili v úterý na piloty na palubě letadla, když přiletěli do Port-au-Prince, a zranili tři americké imigrační úředníky.

Nepokoje vypukly krátce po příletu letu, kterého se zúčastnili svobodní dospělí muži, kteří byli předáni haitským úřadům. Pak několik mužů zaútočilo na další letadlo.

Muži napadli piloty tohoto letadla, kteří pracují pro státního dodavatele, který provádí deportační lety pro imigrační a celní úřady. V tomto letadle byli také napadeni tři důstojníci ICE, přičemž každý utrpěl zranění, která nejsou život ohrožující….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Problémy s Haiťany na hranicích i v deportačním letadle, kde zbili piloty i migrační úředníky (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout