Uvědomuje si ještě někdo, kde je prapůvod současné invaze zejména Iráčanů přes Polsko a Pobaltí?

Uvědomuje si ještě někdo, kde je prapůvod současné invaze zejména Iráčanů přes Polsko a Pobaltí?

Původně jsem se vlastně chtěla vyjádřit především k tomu, že nyní každým dnem přibývá počet zejména Iráčanů, kteří překračují polsko-německé hranice. Jde samozřejmě o tytéž Iráčany, kteří před časem přiletěli speciálními linkami z Bagdádu do Minsku.

Ovšem nikde se nepřipomíná, jak to všechno začalo. A především, že i za chováním samotného Běloruska stojí především chování EU, resp. zemí, které jsou členy EU.  Selektivní paměť lidí – včetně politiků – tak nějak vytěsnila okolnosti, za nichž k otevření běloruských hranic a záměrnému vysílání džihádistů do sousedních zemí, došlo. Vždyť dřív k tomu nedocházelo, Bělorusko si hranice hlídalo a neorganizovalo extra lety z Iráku. A to i přesto, že západ vysílal do země jednu podvratnou neziskovku za druhou a pohádkově platil (a stále platí) opozici…

Za vším hledejte sankce. A nejhorší na tom všem je, že samotné sankce byly uvaleny kvůli jednomu bezvýznamnému fašounkovi. Vzpomínáte? Pro ty, kdo mají krátkou paměť jen připomínám, kdy vše začalo…

Sankce byly zavedeny kvůli tomuto běloruskému podporovateli fašistů na Ukrajině:

Jak máme rozumět tomu, že vlády EU – včetně naší – podporují fašistu??

Běloruský podporovatel opozice Raman Pratasevič byl  žoldák kontroverzního Azovského praporu (ano, to je tatáž fašistická bojůvka, kterou podporoval i Štětina alias Plavec), který rekrutoval zahraniční neonacisty, aby bojovali proti proruským rebelům. 

Pratasevič byl zatčen běloruskou policií za dramatických okolností poté, co letadlo společnosti Ryanair, ve kterém byl, bylo nuceno přistát v Minsku během letu běloruským vzdušným prostorem mezi Řeckem a Litvou. Okolnosti zatčení a skutečnost, že Bělorusko vyslalo stíhačky, aby doprovodily letadlo Ryaniar do Minsku, byly vhodnou záminkou k diplomatické krizi mezi Západem a Běloruskem.

Tedy ano, tato diplomatická roztržka uvalila sankce a způsobila to, co se nyní děje. Přitom odklonění letadla není nic nového, ostatně, něco podobného se stalo i v západní Evropě. Tehdy se jednalo o  let z Moskvy, který byl v roce 2013 nucen přistát ve Vídni kvůli domněnce, že je uvnitř Snowden. Nucenou zastávku ve Vídni tehdy musel navíc podstoupit v udivený bolivijský prezident, který se na palubě letadla nacházel.  Ovšem nepamatuji si, že by tehdy část světa bojkotovala vzdušný prostor Rakouska či EU a uvalovala sankce..

Tedy uvalení sankcí bylo čistě účelové, neboť jiným zemím se neuvalují sankce za skutečně těžké prohřešky. Proč se například mlčí k Turecku, které poslední dobou hned 2x bombardovalo území Sýrie a vraždilo tamní občany?  Proč se mlčí k Pákistánu, kde jsou denně brutálně znásilňována a konvertována nemuslimská děvčata? Jde o zhruba 2-3 případy denně a řeší se to jen tehdy, kdy se násilníkovi podaří někdy příliš malou holčičku při znásilňování zabít nebo těžce zranit…

Totéž se ovšem beztrestně děje v Bangladéši  a některých dalších zemích. Jednoduše, zemí, kde se masově porušují tzv. „lidská práva“ najdeme na celém světě celkem dost, nicméně vůči nim se sankce neuplatňují. Proč se tedy účelově zavádí sankce jen kvůli jednomu bezvýznamnému fašounkovi?

Poláci a pobaltské země nyní staví ploty a nezvládají hlídat hranice. Invazisté postupují dál do  Evropy a je pravdou, že za vším stojí Bělorusko. Jenže nic z toho by se nedělo, kdyby EU nevyšilovala kvůli jednomu bezvýznamnému příznivci ukrofašistů…

Není tedy třeba stavět další ploty a vydávat miliardy na střežení hranic. Vše se vrátí do starých kolejí, pokud budou zrušeny nesmyslné sankce.  To se však nejspíš nikdy nestane, za vším je totiž zcela jistě ještě něco úplně jiného. Odkloněné letadlo bylo jen vítanou záminkou….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Uvědomuje si ještě někdo, kde je prapůvod současné invaze zejména Iráčanů přes Polsko a Pobaltí?

  1. Saudskej Arábii a Kataru takisto nikdy žiadne sankcie od EÚ, NATO, USA nehrozili… a krutým diktatúram v subsaharskej Afrike /kde sa miestami takmer denne vraždia kresťania/ bohatým na strategické kovy takisto nie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout