Dánsko bude rušit sociální dávky pro nepracující cizince

Dánsko bude rušit sociální dávky pro nepracující cizince

Dánsko je asi jedna z mála zemí, které činí reálné kroky na odvrácení nezadržitelné islamizace země. Po rozhodnutí zřídit azylová zařízení v Africe, zrušit přidělování občanství muslimům a zakázat financování mešit ze zahraničí, či určit maximální kvóty na počet neevropských cizinců v jedné čtvrti či obci, přichází s dalším počinem, kterým chce omezit zájem neevropských cizinců o azyl v zemi. Vzhledem k tomu, že většina muslimů v Dánsku nepracuje, rozhodla se vláda odradit je od pobytu v zemi tím, že nově navrhuje zrušení dávek všem cizincům, kteří nepracují.

Dánská vláda oznámila, že propojí sociální dávky pro přistěhovalce s povinnou prací. „Chceme zavést novou pracovní logiku, kdy lidé mají povinnost přispívat a být užiteční, a pokud nemohou najít pravidelnou práci, musí pracovat za kapesné,“ uvedla v úterý  premiérka Mette Frederiksenová.

„Příliš mnoho let jsme mnoha lidem dělali medvědí službu tím, že jsme od nich nic nepožadovali,“ dodala politička. Podle plánů budou muset cizinci pracovat nejméně 37 hodin týdně, aby mohli požít sociálních dávek.

„Může to být práce na pláži, kde sbíráte nedopalky cigaret nebo plasty nebo pomáháte řešit různé úkoly ve společnosti,“ řekl ministr práce Peter Hummelgaard. „Nejdůležitější pro nás je, aby lidé opustili své domovy a něco dělali.“ Příslušný návrh zákona musí ještě schválit Parlament.

Tento režim se má vztahovat na osoby, které pobírají sociální dávky po dobu tří nebo čtyř let a nemají ani určitou úroveň vzdělání, ani rovnocenné znalosti dánštiny. Vláda se zaměřuje také na ženy ze Středního východu, severní Afriky a Turecka. Šest z deseti žen z těchto regionů nikdy nepracovalo.

Půjde tak o další zákon, který by měl cizince z neevropských zemí odradit od toho, aby se usazovali v zemi. V červnu parlament schválil zákon, který umožňuje deportaci žadatelů o azyl do zemí mimo EU bez soudu. Pak by mělo být rozhodnuto o dalším osudu osob. Dříve vláda prosazovala stanovení horní hranice pro obyvatele „nezápadního“ původu v městských čtvrtích. Zákon plánovaný ministerstvem vnitra stanoví, že do deseti let by mělo být ve čtvrtích dánských měst maximálně 30 procent „Neevropanů“.

Přibližně jedenáct procent z 5,8 milionu obyvatel Dánska jsou cizinci. 58 procent z nich klasifikuje Dánsko jako „nezápadní“, jde tedy většinou o muslimy.

Co na tento nový zákon řekne EU? Předpokládám, že to nepotrvá dlouho a v ESLP (Evropský soud pro lidská práva) přistane žaloba, iniciovaná neziskovkami, napojenými na EU a Sorose…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Dánsko bude rušit sociální dávky pro nepracující cizince

  1. Hmm, zlatý voči.
    Nedostanou výpalné, budou vraždit a loupit, co jiného.
    Tzv. podpora už dávno není charita, ale placení výpalného. Pobírači to dobře chápou a stejně dobře to chápou i jednotlivé vlády.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout