Syřané plánovali teroristický útok na synagogu v německém Hagenu

Syřané plánovali teroristický útok na synagogu v německém Hagenu

První otázka, která se v kontextu toho, co se v tomto městě v posledních dnech odehrálo naskýtá je, zda plánovaný útok nějak nesouvisí s úterním pobodáním dvou lidí v ulicích téhož města. Či je jen o náhodu a útok vykonal jiný místní obohacovač?

Po teroristickém poplachu před synagogou v německém Hagenu byli včera večer zatčeni čtyři lidé. Mezi zatčenými je i Syřan (16), který podle zprávy v zpravodajském časopise Der Spiegel údajně připravoval bombový útok na synagogu. Podle zpravodajského časopisu policie ráno prohledala byt mladíka a jeho otce.

Ve dnech 15. a 16. září slaví Židé svůj nejvyšší svátek: Jom kipur, Den usmíření, právě proto možná právě na tyto dny byl útok v Hagenu plánován: ve středu večer, po zprávách o „možné nebezpečné situaci“, provedla policie rozsáhlou operaci v německém městě, které se již v květnu stalo nápadným antisemitskou aktivitou.

Nyní došlo k zatčení: Policie v Hagenu ve čtvrtek ráno na Twitteru uvedla: „Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého muže z Hagenu. V průběhu vyšetřování byli dosud zatčeni celkem čtyři lidé. Současně se provádějí počáteční prohlídky nemovitostí v Hagenu. V případě potřeby budou následovat další pátrací opatření. Současné vyšetřování má odůvodnit nebo rozptýlit podezření z trestného činu,“ uvedla policie.

Podle týdeníku Der Spiegel obdržely bezpečnostní orgány tip od zahraniční zpravodajské služby. Partnerská služba varovala před podezřelým islamistou v Německu, který se na internetu choval podezřele. Vyšetřování vedlo k 16letému Syřanovi, který žije v Hagenu v bytě se svým otcem. Düsseldorfské generální státní zastupitelství mladíka vyšetřuje pro podezření z přípravy závažného trestného činu ohrožujícího stát.

Podle dalších informací jsou zbývající 3 zadržení 2 bratři 16letého Syřana a jeho otec. Útok tak zřejmě plánovala celá rodina, přičemž 16letý syn se s ním zřejmě svěřil svým souvěrcům na internetu, přičemž tuto komunikaci zřejmě zachytily tajné služby. Proto byl jako hlavní podezřelý uváděn právě 16letý Syřan…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Syřané plánovali teroristický útok na synagogu v německém Hagenu

  1. No, nejvíc vítačů je právě mezi modrobílými. To oni hlásají Pravdu a Lásku, samozřejmě bez hranic. Zajímavé. Chtělo by to poslat gratulaci Sörösovi ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout