Německo: Íránec znásilnil a znetvořil ženu

Berlínské státní zastupitelství podalo obžalobu na 54letého muže před porotu berlínského krajského soudu z pokusu o krutou vraždu ze základních motivů (takto se zpravidla klasifikují zločiny ze cti), těžkého ublížení na zdraví a znásilnění.

Podle berlínského státního zastupitelství je Omid R. obviněn z toho, že 30. října 2012 vyhrožoval, svázal a mučil svou bývalou partnerku a její dceru, které bylo v době činu deset let, nožem v jejich bytě v berlínské čtvrti Schöneberg. Tam ženu údajně nejprve znásilnil, pak ji z pomsty vážně zneužil a zohavil a nakonec ji i její dceru nechal svázané v bezmocné pozici v bytě. Žena, která byla vážně zraněna, měla to štěstí, že mohla přivolat pomoc z jednoho z oken v bytě. Byla zachráněna intenzivní lékařskou péčí, ale musela podstoupit mimo jiné řadu následných operací.

Ale proč berlínské státní zastupitelství vzneslo obvinění až teď, devět let po zločinu? Obviněný údajně v den činu uprchl z Berlína do Turecka a odtud do Íránu po souši. Tam byl zatčen íránskými bezpečnostními silami v listopadu 2012 a po několika letech soudního řízení byl v září 2018 odsouzen k trestu odnětí svobody za trestný čin z 30. října 2012 v Berlíně a další trestný čin na úkor jiné ženy.

Po odpykání více než šesti let vězení v Íránu byl v květnu 2019 propuštěn a o několik měsíců později uprchl z Íránu do Nizozemska. V Nizozemsku byl již v letech 2003 a 2005 odsouzen k trestu odnětí svobody mimo jiné za znásilnění a pokus o zabití své tehdejší manželky.

Po svém zatčení v Nizozemsku v březnu 2020 byl obviněný držen ve vazbě před vydáním a přeložením do německého soudního systému v červenci 2021. Od té doby je obviněný v Berlíně ve vazbě…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Íránec znásilnil a znetvořil ženu

  1. To zavedl frustrovaný Mohmed, programovou nenávist k ženám, kdy mnoho jiných kultur si jich váží, když i jim samým dali život, i jejich potomkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout