Máte byt pro svého nezletilého potomka a nepronajímáte ho? Pak si na vás socani došlápnou…

Máte byt pro svého nezletilého potomka a nepronajímáte ho? Pak si na vás socani došlápnou…

Jistě takové případy znáte. Máte domek nebo byt třeba po babičce nebo jste si na něj jednoduše vydělali  a koupili ho pro svého potomka. Váš potomek je však zatím nezletilý, takže byt není využíván. Pronajmout ho nechcete, protože znáte hned několik případů, kdy byl pronajatý byt vybydlen či byl problém vyhnat z něj neplatící nájemníky.

Nebo další případ. Žijete v zahraničí, kde máte práci. V ČR máte byt, kde pobýváte jen výjimečně, v době dovolené, tedy v součtu pár týdnů v měsíci. I proto, aby vám byl kdykoli k dispozici, zůstává prázdný s tím, že na důchod se do něj nastěhujete.

Podobné případy zde jsou a já osobně takové také znám buď přímo nebo z doslechu. A jistě bychom našli mnoho dalších. Právě těmto lidem – jako potvrdil šéf ČSSD Hamáček – by měla být uložena jakási pokuta za to, že myslí na budoucnost svých potomků, kteří by se v současné tristní bytové situaci nedostali k vlastnímu bydlení či si drží byt sami pro sebe na stáří. A bojí se jej z logických důvodů pronajímat.

Proč upozorňují právě na tyto snahy o zásah do vašeho soukromého vlastnictví? Navíc v situaci, kdy dlouhodobě neschopné vlády (v čele s těmi, na nichž participovala ČSSD)  v maximální míře zařízly možnosti získání obecních či družstevních bytů? Protože tyto snahy vedou očividně k oněm plánům „Velkého resetu“, o nichž se zde tak často zmiňuji.

Právě otázka sdílení bytů je na davoském fóru probírána velmi často a – jak jste si zde již mohli přečíst – ve Švédsku jsou již sdílené byty ve výstavbě a tento způsob bydlení je tam i nebývale propagován. Práva nájemníků mají být natolik povýšena, že je jednoduše ze svého bytu nedostanete. A nakonec vám tam třeba ubytují další tzv. „tlumočníky“ z Afghánistánu či Mali.

O případech, kdy právě kvůli podobným zákonům nemohou dlouhé roky dostat nájemníky ze svých domů a bytů například Italové, Švédové či Španělé, jsem zde již psala. V obou zemích jsou těchto případů ne desítky, ale až tisíce. Zřejmě i socani by rádi nastavili pravidla podobně, jako jsou nastavena v těchto zemích. Máte vlastní dům či byt a případný nájemník má na něj větší právo než vy. A pokud svůj majetek nepronajmete, zaplatíte pokutu. Jak dlouho potrvá, než bude z pokuty vyvlastnění?

Věnujte proto velkou pozornost podobným prohlášením. Plánováním zásahů do vašeho osobního majetku, na nějž jste si vydělali vy či vaši předkové, se netají Piráti ani socani. Tyto strany jsou velmi nebezpečné a v podstatě nemáte jistotu, že nezačnou zasahovat i do dalších vlastnických práv. Tedy na pozoru by se měl mít skutečně každý, nejen majitelé prázdných domů či bytů, ale třeba i ti, kdo žijí v domě či bytě, který by mohli tito konfiskátoři považovat za nadměrný pro daný počet osob, které v nemovitosti žijí.

V dalších zemích to tak již funguje, přičemž nájemníky jsou zde často invazisté, které vlády daných zemí do země samy přivezly a daly jim azyl. Do volných soukromých bytů je pak nastěhují pod příslibem tučné odměny, někdy však prázdný byt k těmto účelům dokonce zkonfiskují. Byt či dům je pak zdevastován, případně odmítá nájemník, dohozený státem, odejít. O podobných případech jste si mohli přečíst zde, zde nebo zde. Pokuty za prázdné byty či domy přiměly jejich vlastníky přistoupit na nabídku státu. Nutno podotknout, že nabídku ve finále velmi nevýhodnou…

A ještě jednou připomínám hlavní heslo Velkého resetu: „Nikdo nebude nic vlastnit a všichni budou šťastní…“ A je zřejmé, že právě k tomu podobné nápady směřují především….

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

One thought on “Máte byt pro svého nezletilého potomka a nepronajímáte ho? Pak si na vás socani došlápnou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout