Jeden z afghánských „spolupracovníků,“ který přiletěl do Německa, měl u sebe výbušniny

Jeden z afghánských „spolupracovníků,“ který přiletěl do Německa, měl u sebe výbušniny

Přiznám se, že nevím, co si mám myslet o všech, kdo naletěli průhledným pohádkám o „tlumočnících a spolupracovnících“ poté, co jsme zde měli před pár lety jiné pohádky o „doktorech a inženýrech“. Je až neuvěřitelné, kolik naivních lidí jejich dovoz do evropských zemí podporuje a to bez ohledu na to, že muslim v nemuslimské zemi je sám o sobě bezpečnostním rizikem. Když jsem pak viděla, jak ženy, které v letadlech přiletěly, nesundaly ani v Evropě svůj hidžáb, burku či nikáb, bylo mi jasné, že jde o část z oněch 99% Afghánců, kteří uznávají jen právo šaría.

Vlády některých zemí si dovozem Afghánců, kteří mají právo si ještě dál slučovat rodiny, „šplhly“ v EU, neboť tak hravě plní kvóty  a to za potlesku voličů.

Jak již víte, tak Němci (a nejen oni) si z Afghánistánu přivezli i nejednoho kriminálníka a teroristu. Část Afghánců, kteří byli dopraveni na základnu Ramstein letadly USA, měla zůstat na základně jen dočasně s tím, že budou přemístěni jinam, mimo jiné právě do USA. Nyní si Američané začali své „spolupracovníky“ odvážet a čekalo je docela šokující překvapení.

Afghánec, který odlétal z letecké základny Ramstein v Německu do Spojených států, byl zadržen v pondělí poté, co bylo během prověrky zjištěno, že má v příručním zavazadle různé výbušné materiály, jak potvrdili tři američtí představitelé. Jedná se o muže, který je narozen začátkem 90. let.

Nicméně, muž byl zařazen na omezený seznam a bylo mu zabráněno cestovat do USA. „Subjekt byl přesunut na ‚červený seznam‘ a nepocestuje do USA,“  uvedla zpráva TSA.

Kontroloři, včetně člena německé armády, který pomáhal USA na letecké základně v Německu, našli pět výbušných kapslí, spínač, trubici a další výbušná zařízení. Afghánec byl zadržen v pondělí dopoledne.

„TSA oznámila, že během fyzické prohlídky zavazadel jednotlivců německý voják identifikoval v zavazadle podezřelou položku,“ uvádí se ve zprávě TSA. Výbušniny byly odvezeny před hangár a muž byl vyloučen z letu, uvádí se ve zprávě.

Incident je připomínkou toho, že uspěchaná evakuace a přepravování cizinců ze země s významnými sympatiemi k teroristům představuje riziko, ačkoli úředníci zdůraznili, že předletová prověrka ve skutečnosti fungovala tak, jak měla.

Nebylo hned jasné, jak se muž dostal k výbušným materiálům uvnitř základny Ramstein, ale úředníci uvedli, že pracují na hypotéze, že je přivezl z Afghánistánu během evakuace.

Úřady uvedly, že Pentagon se ujal vedení vyšetřování. K incidentu došlo ve stejný den, kdy ministr zahraničí Antony Blinken uznal, že mnoho Afghánců nebylo plně prověřeno, než byli evakuováni ze své země na americké základny v dalších zemích.

„Ve snaze dostat co nejrychleji z Afghánistánu co nejvíce lidí, zatímco jsme měli letiště funkční, jsme se zaměřili na to, abychom to udělali co nejrychleji,“ řekl Blinken, „ale úředníci nyní prověřují všechny, kdo přijíždějí do USA.“

A co ta nadílka džihádistů, která je již v Evropě? Kdypak se začnou procházet s výbušnou vestičkou v davu?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Jeden z afghánských „spolupracovníků,“ který přiletěl do Německa, měl u sebe výbušniny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout