Salah Abdeslam, vrah z Bataclanu, se první den u soudu představil jako bojovník Islámského státu

Salah Abdeslam, vrah z Bataclanu, se první den u soudu představil jako bojovník Islámského státu

Hned první den procesu, který má trvat dlouhých 9 měsíců, promluvil džihádista Salah Abdeslam, který očividně ignoroval celý soud, neboť správný muslim respektuje pouze právo šaría. Nikdy však nebude akceptovat francouzské soudy.

Salah Abdeslam souhlasil, že promluví na zahájení procesu, týkajícího se útoků ze 13. listopadu 2015. Recitoval Korán deklaroval, že je členem Islámského státu.

Přeživší z pařížského a saint-denisského komanda, který mlčel a dokonce se odmítl identifikovat při svém posledním procesu v Belgii, prolomil své mlčení provokativním způsobem. Jeho prvními slovy byla deklamace islámského vyznání Šahada.

„Nejprve bych chtěl dosvědčit, že neexistuje jiné božstvo než Alláh a že Mohamed je jeho prorok,“ řekl, místo aby se představil, než byl konfrontován předsedou soudu: „Uvidíme.“ Na tradiční úvodní otázky procesu (identita, adresa, profese a jméno rodičů) měl Salah Abdeslam opět nečekanou odpověď.

„Jména mého otce a matky tu nemají co dělat,“ řekl. Na otázku ohledně své profese odpověděl, že od ní rezignoval, protože je nyní „bojovníkem za Islámský stát“. Nyní se teprve uvidí, zda obviněný bude v dalším průběhu procesu, který by měl trvat devět měsíců, nadále tak hovorný….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout