Jaké byly další cíle teroristů při největších útocích v poválečné historii Francie?

Jaké byly další cíle teroristů při největších útocích v poválečné historii Francie?

Jak možná víte, tak právě dnes začíná rozsáhlý soudní proces v kauze teroristických útoků v Paříži z 13.11.2015. Proces by měl trvat nejméně 9 měsíců a očekává se, že obžalovaní skončí s tresty doživotí. I když, u francouzské proislámské justice není nikdy nic jisté…

Mimo již známých cílů teroristů, z nichž asi nejhorším byl útok na klub Bataclan, však muslimové plánovali i další útoky, přičemž právě v příštích měsících by mělo vyjít najevo, proč k útokům nedošlo, zda cosi selhalo při samotném plánování nebo si některé útoky džihádisté nakonec rozmysleli…

Proces k útokům ze 13. listopadu 2015 začíná právě dnes –  tedy 8. září – a očekává se, že bude trvat devět měsíců, protože existuje příliš mnoho otázek. Zejména bude nutné pokusit se prozkoumat původní plány islámských teroristů. Podle vyšetřování le Monde zveřejněného v pondělí 6. září, dokumenty objevené v počítači zmiňují další cíle, jako je „katolická mládež“, pařížské metro nebo čtvrť La Défense.

Je jasné, že plán komanda neběžel přesně tak, jak si to oni sami naplánovali. Dokazuje to rozhodnutí Salaha Abdeslama nepoužívat svůj výbušný pás nebo neuspořádané – zřejmě tedy narychlo nalezené – útočiště Abdelhamida Abaaouda a Chakiba Akrouha, kteří strávili noc v parku v Aubervilliers poté, co velkou část své munice nechali v autě. Islámský stát se také přihlásil k odpovědnosti za útok v 18. pařížském obvodu, kde se ovšem nakonec neútočilo. Abdelhamid Abaaoud a Chakib Akrouh byli nakonec zabiti při útoku v Saint-Denis .

Jaké byly další potenciální cíle? Počítač nalezený v Belgii po útocích v Bruselu v březnu 2016 obsahoval mnoho informací o organizaci útoků z 13. listopadu. Zmiňuje „Omarovu skupinu“ (nom de guerre Abdelhamida Abaaouda), která je zodpovědná za útoky na tribunách, „francouzskou skupinu“ pro útoky na  Bataclan a „iráckou skupinu“ pro Stade de France. Zmiňuje se však také „skupina Schiphol“ (pojmenovaná po letišti v Amsterdamu) a „skupina metro“. Ve složce „cíle“ jsou také zmíněny La Défense a katolická mládež. Mohly by to být alternativní cíle, jakýsi „plán B“ nebo tyto útoky „jen“ nestihli.

Justice doufá především v odpovědi Mohameda Abriniho. Podílel se také na útoku v Bruselu a večer 13. listopadu doprovázel Salaha Abdeslama do Belgie. Soud bude muset objasnit, zda měl původně hrát aktivní roli také večer, kdy bylo zabito 130 lidí.

V Bataclanu došlo k hotovému masakru. Většinu informací o zrůdných praktikách, kdy muslimové vyřezávali obětem oči nebo je jinak zohavovali, mainstream dlouho zamlčoval. Obrázek z Bataclanu je jen pro silné povahy:

CT24l-3WcAAfE_R

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Jaké byly další cíle teroristů při největších útocích v poválečné historii Francie?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout