Dánsko omezuje počet nezápadních přistěhovalců v obytných oblastech na 30%

Dánsko se v poslední době svými zákony, které mají zabránit totální islamizaci země, značně vymyká zbytku Evropy. Po jistých omezeních islámské komunity a zákazu přidělování občanství žadatelům z muslimských zemí, dohodlo Dánsko se Rwandou umístění azylových zařízení na území této africké země. Tím ovšem opatření proti islamizaci rozhodně nekončí, nyní se Dánové snaží zabránit vzniku muslimských ghett.

Při dalším zpřísnění dánské přistěhovalecké politiky bude podíl obyvatel s nezápadním původem v některých oblastech omezený. Plán, jehož cílem je vykořenit ghetta a paralelní společnosti, stanoví nepřeberné množství nástrojů, včetně tzv. „strategické demolice“.

Přiznaný cíl dánské vlády je bojovat proti muslimským ghettům a paralelní společnosti.

V roce 2018 byly vypracovány první zákony, které mají zabránit přistěhovalcům v koncentrování se do určitých obytných oblastí. Právní balíček dostal název „Dánsko bez paralelních společností – do roku 2030 žádná ghetta“ a vyvolal kontroverze a varování před etnickou diskriminací ze strany OSN, protože předpokládal přísnější tresty pro obyvatele těchto oblastí.

V dalším zpřísnění dohodnutém ve shodě, když se vládnoucí sociální demokraté spojili s pěti dalšími stranami, budou požadavky na bydlení dále zpřísněny. Podle nového návrhu by do deseti let neměly být v Dánsku žádné obytné oblasti, kde více než 30 procent obyvatel nepochází ze západního prostředí.

„Je naprosto nezbytné zajistit sociální společnost, kde se setkáte s lidmi, kteří jsou v každodenním životě vzájemně odlišní,“ řekl televizi TV2 ministr vnitra a bydlení Kaare Dybvad Bek. „Vidíme, že za posledních dvacet let se rozrostla předpojatost a naše města se stále více rozdělují. Děti vyrůstající ve zranitelných oblastech nemají stejné příležitosti jako děti vyrůstající jinde,“ dodal.

Celkem bude zpřísnění zavedeno v 83 oblastech a bude se to týkat 163 000 obyvatel, kteří musí splňovat přísnější požadavky.

Podle plánu budou pravidla pro to, komu bude v některých oblastech Dánska přiděleno obecní bydlení, přísnější. Od nynějška budou žadatelé o bydlení, kteří jsou ve výkonu trestu nebo byli propuštěni v posledních šesti měsících, odmítnuti. Totéž platí pro lidi, kteří v posledních šesti měsících obdrželi tzv. integrační podporu nebo finanční pomoc od státu. Podle nových pravidel budou zamítnuti i občané pocházející ze zemí mimo EU, EHP nebo Švýcarska.

Tento nový zákon není jediný, který si vysloužil kritiku OSN. Počátkem června dánský parlament schválil návrh zákona, který mu umožňuje přemisťovat žadatele o azyl do center ve třetí zemi, kterou má být Rwanda. OSN varovala, že tento plán by mohl podkopat mezinárodní spolupráci.

V uplynulém desetiletí Dánsko postupně zpřísnilo  imigrační zákony, přičemž několik po sobě jdoucích vlád zastupovalo jak „modrou“ středopravici, tak „červený“ blok na levé straně středu, který podporuje omezení a přísnější integrační opatření.

V roce 2020 přijalo Dánsko nejnižší počet žadatelů o azyl od roku 1998, a to 1 547.

Dánský oficiální seznam ghett z roku 2020 obsahuje 15 záznamů, což je o 22 méně než v roce 2018.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Dánsko omezuje počet nezápadních přistěhovalců v obytných oblastech na 30%

  1. Dobře Dánové. Ono čím menší národ, tím více pociťuje ohrožení, oprávněně. Též u nás je třeba zákon zakazující udělovat občanství mlslimům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout