Během jediné noci přistálo na Lampeduse 753 přivandrovalců (video)

Během jediné noci přistálo na Lampeduse 753 přivandrovalců (video)

Itálie za současné Draghiho vlády nijak nehlídá hranice, naopak, invaze dosahuje rekordních čísel. Už jen fakt, že deportace prakticky nefungují a invazisté mají více práv, než Evropané, sem láká další džihádisty. Zdaleka ne všichni však zůstanou v Itálii, většina odejde dál do Evropy, nejčastěji do Francie a Německa…

Jedná se o jeden z největších příchodů invazistů do Itálie za poslední roky. Na lodi dlouhé asi patnáct metrů v noci z pondělí na úterý 28. září připlulo na ostrov Lampedusa v jižní Itálii  686 lidí, oznámilo italské ministerstvo vnitra. Policie zachránila dalších 67 lidí, kteří pluli na palubách čtyř menších lodí, uvedly italské úřady.

 

„Jedná se o největší počet lidí, kteří v roce 2021 přijeli na jedné lodi,“ konstatuje Vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR). Tak velký počet pasažérů na jediné lodi nebyl zaznamenán od srpna 2016. Podle italské tiskové agentury ANSA tito přivandrovalci, kteří pocházejí z Egypta, Čadu, Maroka, Sýrie, Bangladéše, Súdánu, Nigérie, Etiopie a Senegalu, vypluli ze Zuwary v Libyi.

Fotografie AP

Na grafu výše vidíte celkový počet připlutí do Itálie. Je třeba si však uvědomit, že čísla za rok 2021 nejsou konečná. V grafu navíc nejsou započítáni invazisté, kteří připlují po vlastní ose na nějakou odlehlejší pláž a poté se rozprchnou. Ti většinou nejsou nikde evidováni. V uvedeném počtu také nejsou zahrnuti džihádisté, kteří putují přes Itálii balkánskou trasou. Přes sever podle odhadů projde asi 300 ilegálů denně…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Během jediné noci přistálo na Lampeduse 753 přivandrovalců (video)

  1. Je vidět, že za Salviniho (2019) byla imigrace výrazně nižší. Současná Italská vláda je nebezpečím pro Evropu, jež se dříve „nasytí“ a pak je budeme mít u nás také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout