400 subsaharských Afričanů v pátek zaútočilo na plot v Melille

400 subsaharských Afričanů v pátek zaútočilo na plot v Melille

Přes španělské exklávy v Maroku se často pokouší přejít i větší skupiny invazistů. Občas je některá větší skupina úspěšná, jako letos v květnu, kdy po diplomatické roztržce přestalo Maroko hranice hlídat.

V současné době je již dohled nad touto částí hranic podstatně lepší, což velmi ostře kontrastuje s tím, co dělá Španělsko na Kanárských ostrovech, kam denně přiváží často i přímo od afrického pobřeží lodě plné Afričanů. Ti jsou pak letecky posíláni na evropskou pevninu.

Pokusu překročit plot se španělskou enklávou Melilla zabránily v pátek španělské a marocké bezpečnostní síly, kterým se podařilo zadržet skupinu 400 subsaharských Afričanů navzdory násilí, které jednotlivci používají.

Podle mluvčího města byla Melilla brzy ráno pod velkým tlakem na hraničním přechodu, kolem 4:15 ráno. Podle deníku La Información se asi 400 subsaharských Afričanů zorganizovalo a rozdělilo do tří skupin, aby zaútočili na plot na různých místech severní zóny současně.

Výrazné úsilí  španělské Guardia Civil, stejně jako spolupráce marockých bezpečnostních sil způsobily selhání vstupu, ani jednomu z asi 400 vetřelců se tak nepodařilo na španělské území dostat. Afričané byli podle mluvčího, který nahlásil házení kamenů a dalších předmětů na Guardia Civil, obzvláště násilní. Žádný policista však nebyl zraněn.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “400 subsaharských Afričanů v pátek zaútočilo na plot v Melille

  1. To se divím, že je sluníčková Španělská vláda nepustila, i oni potřebují spoustu řidičů kamionů a cisteren, jako Britové. Ale je to dobře, otázka je, co přístě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout