V nizozemské vesnici s 2500 obyvateli protestovali proti příchodu 800 Afghánců

V nizozemské vesnici s 2500 obyvateli protestovali proti příchodu 800 Afghánců

Mnohokrát se již stalo, že malá poklidná obec, která si dlouhé roky žila poklidným životem, byla náhle obohacena tolika muslimskými invazisty, že se během velmi krátké doby život ve vesnici dramaticky změnil. Samozřejmě k horšímu, jak by mohli potvrdit mnozí obyvatelé multikulturně obohacovaných vsí v celé Evropě. To samozřejmě ví i obyvatelé jisté holandské obce, kteří odmítají udělat z jejich poklidné vísky multikulturní peklo.

Připomínám, že Holandsko se v jednom ohledu zcela vymyká zbytku Evropy. Mladí zde přednostně volí protimigrační strany a jsou hlavní voličskou základnou strany Geerta Wilderse. Zatímco jinde tak mladí volí spíš systémově, tedy promigrační a probruselské strany, v Nizozemsku je to přesně naopak. Podobný trend antisystémovosti ovšem začíná být patrný u nejmladší generace i v zemích jako je Finsko nebo Švédsko.

 

Protestní shromáždění ve vesnici Veluwe de Harskamp proti příchodu invazistů z Afghánistánu vyvolalo včera večer v centru Harskampu chaotické scény. Asi 250 lidí křičelo hesla a střílelo ohňostroje. Později toho večera zapálili auto a v plamenech byly i pneumatiky, které byly hozeny na silnici.

Kolem desáté hodiny večer demonstrace ustala. Mladí lidé, kteří zapálili auta, zabránili hasičům v uhašení požárů. Policie mladé lidi zatkla a obvinila. Mladí Holanďané odmítali z místa odejít a policii uposlechnout..

Dříve večer mladíci pochodovali s transparenty k plotu střelnice Harskamp, kde pobývá až 800 afghánských vetřelců. Podle mladých lidí se obávají o svou bezpečnost, neboť Afghánci způsobují nepříjemnosti. „Neodpovídá to naší kultuře,“ křičeli mladí i staří na ulici. „Proč je nepřestěhujete do Rotterdamu?“ Skupina křičela slogany jako „naši lidé na prvním místě“ a čas od času se rozsvítil ohňostroj. Na plotě byly věšeny transparenty.

Policie jen čas od času mluvila se skupinou. Chlapec nesl vlajku s textem „Eigen volk eerst“ (Náš lid na prvním místě). Na ulici bylo slyšet výzvy jako „žádný džihád“.

Ústřední agentura pro přijímání žadatelů o azyl (ACO) chce v nadcházejícím období poskytnout nouzové ubytování až 800 Afgháncům v kasárnách.

První Afghánci evakuovaní do Nizozemska z Afghánistánu nyní dorazili právě do Harskampu. V posledních dnech byla otevřena tři přijímací centra; dnes bylo oznámeno, že v Nijmegenu bude také otevřeno přijímací centrum.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “V nizozemské vesnici s 2500 obyvateli protestovali proti příchodu 800 Afghánců

  1. To musí být opravdu děs, mít is lamské bojovníky hned za barákem. Tak snad mladí přesvědčí více lidí k volbě proti imigraci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.