Španělsko: V centru pro nezletilce bez doprovodu došlo k další rvačce na nože mezi Araby (video)

Španělsko: V centru pro nezletilce bez doprovodu došlo k další rvačce na nože mezi Araby (video)

Je úplně jedno, zda se podobné azylové zařízení nachází  ve Španělsku, Itálii, Německu, Francii, Belgii nebo Švédsku – problémy jsou všude jako přes kopírák. Rvačky jsou na denním pořádku a policie má již v těchto zařízeních jakousi „permanentku“.  Nejde mi v té souvislosti nevzpomenout na poměrně nedávné snahy Šojdrové, Pirátů a dalších vítačů o dovoz podobných „nezletilců bez doprovodu“ i k nám. Zřejmě i u nás bychom zažívali podobné výjevy, jaké nyní musí trpět třeba právě Španělsko, které patří k hlavním vstupním branám džihádistů do Evropy. A to včetně těch, kteří přijedou bez dokladů a tvrdí, že jsou nezletilí…

Historie se opakuje. Další násilný incident ve vazební věznici pro údajně nezletilé v nesnázích v Palmě. Konfrontace mezi několika zadrženými vyvolala rvačku, která skončila několika zraněními a zatčením.

K incidentu došlo minulý čtvrtek v 18:55 v centru pro nezletilé ilegály na okraji baleárské metropole. Centrum si vyžádalo přítomnost několika jednotek národní policie ve snaze neutralizovat boj mezi zadrženými, z nichž někteří byli ozbrojeni žiletkami a noži.

Jakmile dorazila první hlídka, musela požádat o posily, když si všimla, že chlapci, většinou Alžířané, křičeli arabsky, byli velmi rozrušení a házeli nože do vzduchu. Policii hrozila smrt.

Několik sanitek Servei d’Atenció Mèdica Urgent (SAMU-061) bylo rychle povoláno, aby se postaraly o oběti (viz video níže). Mezitím se policie snažila uklidnit situaci a objasnit, co se stalo. Je to velmi konfrontační centrum, kde je přítomnost policie neustálá a kde byl před necelým týdnem zatčen další Alžířan za pokus o zabití spolubydlícího nožem. Národní policie zatkla údajně 16letého chlapce na základě obvinění z pokusu o vraždu a zranění.

Podle zdrojů blízkých případu je původem konfliktu spor o krádež mobilního telefonu mezi nezletilými. Když se strážní rozhodli vzít jim telefon, aby případ urovnali a zároveň objasnili, co se stalo, dva 16-letí Alžířané vzali žiletky a nůž a způsobili paniku.

Několik minut poté následovala panika. Sousedé, kteří už jsou unavení z této situace, kontaktovali místní noviny, aby vyjádřili své rozhořčení. „Každý den je to to samé. Nechceme být rasisti, jsme daleko od toho, ale jsme zoufalí. Přijely sanitky a musely se postarat o mnoho dětí, zatímco se policie snažila obnovit pořádek. Jsou to velmi násilní a nebezpeční nezletilci a dělají si legraci z policie,“ říkají sousedé.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Španělsko: V centru pro nezletilce bez doprovodu došlo k další rvačce na nože mezi Araby (video)

  1. To Arabů zvyk tak řešit spory. Ještě za socíku zde jeden studující Arab spolužákovi ukousl ucho, a vždy naši předci říkali, nikdy se k Arabovi neotáčej zády.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout