Afričan a Afghánec okradli na ulici 14letého švédského chlapce o boty, byli zproštěni viny

Afričan a Afghánec okradli na ulici 14letého švédského chlapce o boty, byli zproštěni viny

Možná si říkáte, že krádež značkových bot vlastně ani není příliš důvod k tomu někoho jakkoli trestat v zemi, kde se často jistá etnika netrestají ani za závažnější trestné činy. Nicméně dvěma recidivistům nyní dal systém najevo, že mohou svůj čin kdykoli opakovat, neboť vše vlastně bylo v pořádku. Čtrnáctiletý Švéd se jich bál a proto jim po jejich slovním nátlaku obuv raději vydal.

Ostatně, ve Švédsku – ale i jinde v Evropě – jsou mladí chlapci vedeni tak, aby se neuměli bránit či aby se bránit báli z obavy, že pak budou nařčeni z rasismu. A takovéto nařčení je v multikulturním Švédsku horší, než nařčení z hrdelního zločinu…

Odvolací soud v Götě zprostil viny Afghánce a Konžana, kteří podle policie, prokurátora a okresního soudu obklíčili mladšího švédského chlapce, donutili ho sednout si a sundat si boty Nike, zatímco čekali na autobus v Kalmaru. Chlapec byl donucen jít domů v ponožkách. Odvolací soud připouští, že chlapec se možná bál, ale domnívá se, že v incidentu chybí násilí i výhrůžky.

24. října loňského roku v 18:00 tři mladí lidé z přistěhovaleckého prostředí ve věku 17, 17 a 18 let konfrontovali a obklíčili 14letého švédského chlapce, který čekal na autobus v Tullslättenu se svým kamarádem poté, co se byli najíst v hamburgerové restauraci v nákupním centru.

Gang, který byl obětem neznámý, jim nařídil, aby šli z autobusové zastávky na odlehlé místo. Zeptali se, jakou velikost bot má chlapec, a pak požadovali, aby si sundal boty Nike.

17letý Roien Ahmad Safi, také známý jako „Pamad“, který emigroval z Afghánistánu a zaregistroval se ve Švédsku v roce 2014, byl podezřelý z loupeže spolu se svým 17letým kumpánem Marcem Lievainem Nzenguem, občanem Konžské demokratické republiky.

Marc řekl policii, že byl na místě činu a že 14letý chlapec byl okraden o boty, ale že on sám neloupil. Nicméně, ví, kdo to udělal. Když se policie zeptá na jména, Marc odpoví, že ho nechce napráskat.

Ale gang nebyl pouze s botami spokojen. Také požadovali peníze a vytáhli chlapcovu bankovní kartu, aby si ji vyfotili. Gang mu pak vyhrožoval, že incident nesmí ohlásit policii, protože by pak dostal doma návštěvu.

14letý chlapec a jeho přítel, kteří byli na autobusové zastávce, poukazují jak na Roiena Ahmada, tak na Marca. 14letý chlapec také policii řekl, že byl donucen opustit místo činu v ponožkách.

18letý muž řekl policii, že se mu atmosféra zdála příliš napjatá, a že proto opustil místo činu dřív, než se něco stalo. Muž však policii řekl, že mu bylo líto Švédů, kteří „vypadali vyděšeně“, když je Roien Ahmad a Marc kontaktovali.

Později, poté, co policejní vyšetřování začalo, Marc vyhledal oběť na Instagramu a napsal „golar“ s několika smělými emodži. Pozn.: „Golar“ znamená v bengálštině „hrdlo“, tedy zřejmě mělo jít o výhružku, že ho podřízne…

Prokurátor Jacob Semark trojici stíhal a 11. června okresní soud v Kalmaru oznámil, že se domnívá, že 14letý chlapec věrohodně vysvětlil průběh událostí. Dále to potvrdil přítel oběti, který byl na autobusové zastávce, a také strážný a policista, kteří přišli krátce po incidentu.

Okresní soud zjistil, že gang sice nepoužil žádné násilí ani výhrůžky, ale bylo vzato v úvahu, že chlapec byl agresivně nabádán, aby si sundal boty, což se zdálo být hrozbou násilí. Soud proto vyhodnotil jednání 17letého chlapce jako loupež.

Dva 17-letí, Roien Ahmad a Marc, jsou již v trestním rejstříku za drogové delikty. Trest byl stanoven ve vazbě pro mladistvé. Třetí muž, 18letý, byl obviněn z účasti, ale byl zproštěn viny, protože se věřilo, že opustil místo činu před loupeží.

Proti rozsudku se pachatelé odvolali k odvolacímu soudu v Götě, který dne 30. července oznámil, že rozsudek okresního soudu zrušil.

Podle odvolacího soudu státní zástupce nedospěl k tomu, že by došlo k nějakému násilí nebo hrozbě, ale že čin gangu se omezuje na obklopování chlapce a naléhání na něj, aby si sundal boty. Podle odvolacího soudu to nepředstavuje hrozbu, na kterou se vztahuje trestní ustanovení.

Prokurátor také tvrdil, že čin gangu by měl být  klasifikován jako vydírání. Ale to také není něco, co se podle odvolacího soudu stalo. A to navzdory skutečnosti, že gang byl identifikován ve svědectví oběti i jeho kamaráda, kteří byli na autobusové zastávce.

Roien Ahmad Safi i Marc Nzengu byli proto u odvolacího soudu zproštěni obžaloby ve všech obviněních. 14letý chlapec nejen ztratil boty v souvislosti s loupeží, ale nyní ztrácí také svůj nárok na náhradu škody.

Odvolací soud je ve svém rozhodnutí jednomyslný.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Afričan a Afghánec okradli na ulici 14letého švédského chlapce o boty, byli zproštěni viny

  1. To chování policie, soudců, odpovídá socialistické politice, kteří vždy chtěli vychovat socialistického člověka, a stále v tom pokračují, dnes to nazývají sociální či kulturní konstrukt, kdy prý vše záleží na výchově, tak si lidé mohou měnit třeba pohlaví jak se jim zachce, a stejně tak tvrdí, že ze zločince lze vychovat poctivce, a z mlslima řádného občana ctícího demokracii. Samozřejmě jak věda, tak historie prokázaly, že tato filosofie neomarxistů je nesmyslná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout