Ve Vídni probíhá soud s masovým čečenským vrahem, mimo jiné vyřezával plody z těl těhotných žen

Ve Vídni probíhá soud s masovým čečenským vrahem, mimo jiné vyřezával plody z těl těhotných žen

Jaký trest si zaslouží masový vrah? Vrah, který se neštítil těch nejhorších, jen stěží představitelných zrůdností? Vrah, jemuž byl dopřán soud, na jehož konci má jednu jistotu: díky falešné pseudohumanitě si bude i nadále žít, i když třeba jen v komfortním vězení, s pravidelnou halal stravou i službami imáma…

Narodil se v Čečensku a před vstupem do IS měl za sebou úspěšnou kariéru v bojových uměních. Bojová jednotka, kterou vedl, se údajně v Sýrii dopustila vražd bezprecedentní brutality, včetně vražd civilistů. Dnes, ve středu, začíná jeho proces. Popírá jakoukoliv vinu.

Nejprve byl rakouský šampion v taekwondo, poté vůdce bojové jednotky IS v Sýrii. Příběh Turpala I., rodáka z Čečenska, zní překvapivě, téměř nepředstavitelně a těžko se dá překonat, pokud jde o brutalitu.

33letý muž poprvé přišel do Rakouska jako údajný uprchlík v roce 2004. Pak začal úspěšnou kariéru jako bojovník. Později se radikalizoval pod nejznámějším rakouským kazatelem nenávisti Mirsadem Omerovičem a přestěhoval se do Sýrie pod bojovým jménem „Abú Aische“. Vojáci, které vedl, prý pod jeho velením popravili spoustu lidí, včetně civilistů; pohřbili je zaživa a navíc vyřízli děti z lůna těhotných žen. Turpal I sám se prý podílel na vraždách.

V listopadu 2018 byli Čečenci zajatí v Bělorusku. Turpal I. byl vzat do extradiční vazby a krátce poté ho běloruské úřady předaly rakouskému soudnímu systému. Od dnešního dne, od středy, se bude muset 33letý muž zodpovídat  u Krajského soudu pro trestní věci ve Vídni kvůli obviněním z vícenásobné vraždy. Samotná obžaloba obsahuje mnoho stránek.

Jeho případ naposledy vyvolal rozruch na začátku května, ale tehdy to bylo kvůli selhání justice: po překročení maximální doby vazby na dva roky musel být znovu propuštěn. Od té doby je brutální muslimský zabiják, který je považován za nebezpečí pro veřejnost, ve Vídni na svobodě. K soudu se však dostavil, říká jeho právník Florian Kreiner. Turpal I. chce prý dokázat svou nevinu. Byl v Sýrii jen proto, aby navštívil hrob svého padlého švagra.

Mirsad Omerovic, který ho údajně radikalizoval, bude také souzen velkou porotou. Omerovic byl již v roce 2016 odsouzen k 20 letům vězení ve Štýrském Hradci. Dalších sedm obžalovaných jsou spolubojovníci a rodinní příslušníci Turpala I.

Obžaloba obsahuje také rozhovory zachycené Úřadem pro ochranu ústavy, které poskytují hluboký vhled do světa myšlenek IS. Například Mirsad Omerovic a třetí obžalovaný Bernd T. si vyměnili informace o bazaru s otrokyněmi. „O otrokyních tam říkají, že stojí mezi 500 a 2000 eury, v závislosti na jejich kráse a věku“, říká Bernd T. „Pak si s ní můžeš dělat, co chceš.“ Mezi nimi jsou údajně nezletilé kurdské dívky. Ale Bernt T. také nadšeně mluví o dvou italských dívkách. „Jen o tom popřemýšlej. Alláh akbar. Dvě skutečné Západoevropanky jsou na trhu k prodeji .“

Právě tyto rozhovory jsou jednou ze součástí důkazů, předložených u soudu.

Soud je naplánován na několik dní, bezpečnostní opatření jsou obrovská.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Ve Vídni probíhá soud s masovým čečenským vrahem, mimo jiné vyřezával plody z těl těhotných žen

  1. Typický idol „liberálnych“ politikov, blogerov a novinárov, ktorí podobné neľudské beštie považujú za „aktivistov a bojovníkov proti krvavému diktátorovi Asadovi“ /ale dennodenné zločiny saudskoarabského režimu proti ľudskosti im nevadia/ …

  2. Opravdu neuvěřitelné, jak mohou nechat takovou bestii běhat na svobodě. To již není člověk, a tak by pro bestii neměla platit ani lidská práva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout