Švédsko: V muslimském ghettu byl popraven policista (video)

Švédsko: V muslimském ghettu byl popraven policista (video)

Většina policistů se již do muslimských ghett bojí vstoupit a pokud už si tam troufnou, tak jen ve větším počtu. Práce na těchto územích, která již nejsou považována jejich obyvatelstvem za území Švédska, je pro policisty vysoce riziková. I to je důvod, proč se mnohdy těmto lokalitám raději vyhýbají. Ovšem nyní zásah v jednom takovém ghettu stál mladého švédského policistu život…

Ve středu pozdě večer byl v Biskopsgårdenu v Göteborgu náhle zastřelen policista. Stalo se to, když důstojník mluvil s několika lidmi. Ve čtvrtek kolem třetí hodiny ráno policie oznámila, že svým zraněním podlehl.

Podle praktického lékaře přišel poplach o střelbě ve 22:34. Svědci nahlásili tři výbuchy. Policisté pak přijeli do Höstvädersgatanu, který policie klasifikuje jako tzv. „obzvláště zranitelnou oblast“ pozn.: (nejhorší ghetto). Jeden z policistů byl postřelen a převezen do nemocnice, ale jeho život už se nepodařilo zachránit.

„S velkým zármutkem jsme se dozvěděli, že kolega zemřel poté, co byl během večera postřelen. Naše myšlenky jsou s rodinou, blízkými a kolegy. Mluvil jsem s krajským policejním náčelníkem a částí druhého policejního vedení v Západním regionu, abych zajistil, že budou mít potřebné zdroje k trestnímu stíhání viníka,“ uvedl šéf národní policie Anders Thornberg v prohlášení na policejním webu.

Policie zahájila vyšetřování incidentu. Velká oblast byla údajně uzavřena a v okolí hledali policisté svědky. Byla přivolána těžce ozbrojená policie, vrtulníky a psí čety. Zatím nebyl nikdo zatčen.

Níže je videoklip z události.

Otci zavražděného 33letého policisty vyjádřil soustrast premiér v demisi Löfven. Otec zavražděného policisty dal však vládě najevo, že jejich falešným projevům soustrasti příliš nevěří. Ostatně, je to právě švédská vláda, kdo tristní situaci země ještě zhoršil…

Otec zavražděného policisty Andrease, Per Danman, dostal po smrti svého syna textovou zprávu od Stefana Löfvena. Nyní je jeho otec tvrdě kritický ke švédské vládě.

„Celá švédská společnost je v chaosu a teď to byl můj chlapec, kdo byl náhodnou obětí. Nejmilejší a nejbližší osoba. Měl být otcem. Chtěli stavět dům.“

Tak na soustrast Löfvena odpověděl Per Danman, otec 33letého policisty Andrease, který byl včera v noci zavražděn v göteborgském ghettu Biskopsgården. Policejní zdroje popisují vraždu jako čistou popravu.

„Dostal jsem textové zprávy od premiéra a některých stranických vůdců, kteří ztráty litují, ale oni si sedí ve svých palácích. Máme dítě, které zemřelo. V tom je ten rozdíl,“ pokračuje Danman.

Andreas Danman, kterému bylo 33 let, po sobě zanechal těhotnou partnerku, která je také policistkou.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: V muslimském ghettu byl popraven policista (video)

  1. Přímo ubohé pokrytectví politiků Švédské vlády, jež je příčinou tohoto stavu. To je jakoby člověk někoho zavraždil a sám pak vyjadřoval soustrast pozůstalým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *