Objevily se další stížnosti na řeckou pobřežní stráž, která vrací ilegály do Turecka

Objevily se další stížnosti na řeckou pobřežní stráž, která vrací ilegály do Turecka

Řecko je snad jedinou jihoevropskou zemí, která si začíná skutečně efektivně bránit hranice. Mnohdy pak, ve snaze odradit další ilegály od cesty, využívá poněkud tvrdších metod, jak můžete vidět na videu níže:

Postupně se pak objevují stížnosti těch, kteří byli navráceni do Turecka. A šílené na tom je, že EU, OSN (potažmo UNHCR) a další podvratné organizace stojí na straně ilegálů a ne Řecka, které je dokonce za ochranu vlastních hranic před džihádisty žalováno.

Další, kdo si na Řecko stěžuje, je jistý Kamerunec, který se snažil dostat do Evropy přes Turecko, což je jinak u Afričanů poněkud nezvyklá trasa. V tomto kontextu musím poznamenat, že v případě cesty přes Libyi a Itálii by jistě podobné problémy neměl, neboť Itálie přijme každého Afričana s otevřenou náručí…

Kamerunský ilegál řekl agentuře AFP, že loď, na které pluli do Řecka, byla v červnu poslána zpět do Turecka, přičemž vše se odehrálo několik set metrů od řeckého ostrova Kos v Egejském moři. 39letý muž byl schopen natočit ozbrojenou řeckou pobřežní stráž.

Kamerunský ilegál Tchinda řekl agentuře AFP, že byl 10. června zatlačen zpět do Egejského moře do Turecka, zatímco loď, na níž plul, byla jen několik set metrů od řeckého ostrova Kos. Na palubě bylo dalších třicet ilegálů.

“Nejprve nám zablokovala průjezd loď řeckého námořnictva a pak se k nám připojily dvě malé lodě,” řekl 39letý Kamerunec v sérii telefonických rozhovorů, které proběhly mezi 1. a 8. červencem. “Pobřežní stráž byla ozbrojená a křičela na nás, abychom šli domů.”

Podle agentury AFP video pořízené mobilním telefonem na palubě ukazuje člun znehybněný hlídkovým člunem řecké pobřežní stráže, kde ilegály monitorují čtyři členové posádky. V dálce je vidět druhá hlídková loď a třetí loď.

“Zůstaňte na palubě a zůstaňte v klidu, pro vaše bezpečí,” křičí člen řecké pobřežní stráže v roušce a rukavicích a drží dlouhou tyč.

“Viděli, že je natáčíme, a neodvážili se nás udeřit,” říká Tchinda. “Pak lodě vytvořily vlny, aby nás zahnaly do tureckých vod. Naštěstí nikdo nespadl do vody, ale mohlo to být velmi nebezpečné,” říká.

Turecká pobřežní stráž v písemném prohlášení ze dne 11. června potvrdila, že loď našla. V posledních měsících se nejedná o ojedinělý incident, jak informují zprávy různých v místě operujících neziskovek.

Amnesty International minulý měsíc prohlásila: “Nelegální navracení uprchlíků a migrantů do Turecka se stalo řeckou de facto pohraniční politikou.” Řecká vláda tato obvinění opakovaně popřela.

Od ledna 2020 do března 2021 zdokumentoval Vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR) přibližně 300 hlášených případů nezákonného vyhnání člunů s ilegály zpět do Turecka z okolí ostrovů v Egejském moři a od severovýchodní hranice Řecka v oblasti Evros.

Jak sami vidíte, tak dnes již nejsou za zločince považováni džihádisté, či v lepším případě jen vyžírky, putující bez dokladů a s falešnou identitou do Evropy, ale za zločince je považován ten, kdo je na území EU odmítá vpustit a hlídá si hranice vlastní země.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Objevily se další stížnosti na řeckou pobřežní stráž, která vrací ilegály do Turecka

  1. Lidsko právníci umí vše dokonale překroutit, když z legální ochrany hranic dělají nelegální, a z nelegálního překračování hranic dělají legální. Takovým nesmyslům je třeba se tvrdě bránit, což Řecko správně dělá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.