Multikulturně obohacovaná Francie – přestřelky, války gangů, útoky na policisty a zapalování aut (video)

Multikulturně obohacovaná Francie – přestřelky, války gangů, útoky na policisty a zapalování aut (video)

Chápou vůbec Francouzi stav, v jakém se jejich země nachází? Nebo si už zvykli a toto obohacování považují za nový „normál“? Jen za minulý víkend došlo k několika potyčkám, přestřelkám, rvačkám na nože, útokům na policii a zapalování aut v různých částech islamizované Francie. Většina těchto obohacujících činů se děje na muslimy již plně ovládaných územích, stále častěji se však šíří i mimo ně.

Surrealistická a mrazivá scéna se odehrála tuto sobotu večer ve čtvrti Dr.Ayme v Cavaillonu v době,  když si rodiny a děti užívaly tento letní večer. Muži v černém, s kapucí a po zuby ozbrojeni vystoupili kolem 21:30 ze dvou aut. Přišli zaútočit na další skupinu asi deseti mladých mužů, útočníků bylo patnáct. Mladíci byli údajně svázáni plastovou páskou a pak byli zbiti, popisuje zdroj blízký vyšetřování. Někteří byli také pobodáni.

Byla to policejní záchranná posádka, která dorazila do čtvrti jako první. Ozbrojení jedinci se pak vrátili do vozidel, s nimiž přijeli, jednalo se o SUV Range-Rover a Peugeot 208. Bezpečnostní složky se je pokusily zastavit. O něco dále vystřelil nejméně čtyřikrát jeden ze spolujezdců z auta na policejní vozidlo. Naštěstí se mu nepodařilo policejní auto trefit. Nakonec útočníci zmizeli…

Městské násilí vypuklo také ve čtvrti Bastide v Limoges (Haute-Vienne – viz titulek) v noci ze soboty na neděli. Policie byla při nepokojích terčem házení Molotovových koktejlů. V místě bylo také zapáleno několik aut.

Policie byla na nepokoje upozorněna kolem 23:00, výtržníci postavili barikády ve čtvrti Bastide. Pak začali zapalovat auta.

Poté byly cílem jejich útoků bezpečnostní síly, na něž útočníci vrhali Molotovovy koktejly. Ale zápalné láhve je naštěstí nezasály. Tváří v tvář několika desítkám nepřátelských osob policie zareagovala tuctem granátů se slzným plynem a čtyřmi výstřely z obranných odpalovacích zařízení (LBD).

Násilí ve městě pokračovalo až do 1:30, ale žádní útočníci nebyli zatčeni. Kromě aut byly spáleny dva skútry a elektroměr. V důsledku toho byla čtvrť uvržena do tmy.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Multikulturně obohacovaná Francie – přestřelky, války gangů, útoky na policisty a zapalování aut (video)

  1. Je smutné, co si vše Francouzi nechají líbit. Taková schizofrenní situace, vědí, že mají sílu na to, dát zemi do pořádku, ale druhé já jim říká, že nesmí. Které já u rozpolcených lidí vyhraje, je otázka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout