Jaké budou důsledky dvacetileté okupace Afghánistánu pro Evropu?

Jaké budou důsledky dvacetileté okupace Afghánistánu pro Evropu?

Téma odchodu vojsk z Afghánistánu je nyní propíráno v mnoha médiích po celém světě. Po téměř dvaceti letech dochází k odchodu vojsk, která vtrhla do země pod záminkou útoku z 11.9.2001. Nebudu nyní detailněji rozebírat to, co se asi skutečně v ten den před téměř dvaceti lety odehrálo a ani to není pro toto téma podstatné.

Jisté je, že podle oficiální verze, kterou šířil celý mainstream, měla být letadla unesena zejména občany Saúdské Arábie, pak by logicky měla být napadena tato země. Jenže jde o údajného spojence, na jehož ropě Západ závisí a zřejmě byl skutečný cíl od začátku jasný.

11. září bylo vítanou záminkou pro okupaci Afghánistánu, kde tehdy vládl Talibán. Ten sice nikdy neoperoval za hranicemi Afghánistánu, nicméně to 99% občanů západních zemí netuší. Stačí jim nakukat, že tam jdou vojska NATO lovit teroristy. Záminka se vždy najde, asi tak, jako v případě napadení Iráku na základě pohádky o zbraních hromadného ničení.

Tedy i tentokrát si našly USA záminku k napadení země, která oplývá nejen nerostným bohatstvím, ale také je ideálním místem pro pěstování opiového máku. A jejich poskoci z NATO, včetně těch našich, se k nim s nadšením přidali…

V roce 2001 byla výměra pěstebních ploch máku v Afghánistánu na dlouhodobém minimu, jenže poté, co vtrhla vojska zemí NATO do země, plocha se postupně mnohonásobně rozrostla, přičemž nyní již dosahuje produkce opiového máku rekordních čísel.

Z opiového máku se vyrábí heroin, který je určen především pro evropský a americký trh. Jak se asi dostával na tyto kontinenty, nechám na vaší představivosti, dostali bychom se do sféry spekulací, ale rozhodně si o tom myslím své. Něco sice přinesou i statisíce migrujících Afghánců, ale to jsou jen jakési paběrky. Heroin prodávají Afghánci po cestě do Evropy, díky této droze si tak mohou dovolit platit i převaděče. Ovšem lze předpokládat, že hlavním distributorem byl někdo zcela jiný.

Zkusím alespoň naznačit, co si o distribuci myslím já, ovšem v žádném případě nejde o zaručená fakta, ale čistě o osobní dedukci, s níž můžete být v zásadním rozporu či s ní souhlasit úplně nebo částečně. Největší US základnou v Evropě je kosovská Bondsteel. Právě odtud zřejmě mířila letadla do Afghánistánu a zpět. Kosovští Albánci patří k hlavním evropským distributorům nejen nelegálních zbraní, ale především drog. Zbytek si sami domyslete…

Je tak dost dobře možné, že po ukončení okupace budou mít narkomani problémy se sháněním jejich oblíbené drogy. I když možná ne, protože lze předpokládat, že Evropa bude nyní čelit mnohem horší invazi, než dosud. K neustále proudícím Afričanům přibydou značné počty Afghánců, neboť všichni, kdo jakkoli kolaborovali s okupanty, budou nyní v ohrožení ze strany Talibánu. Třeba jen tím, že okupantům prodávali zboží či nabízeli služby.

Dosud do Evropy putovali legálně ti, kdo s vojáky NATO přímo spolupracovali. Většinou jsou i s rodinami letecky dopravováni do jednotlivých zemí, které se okupací účastnily, včetně ČR. Jistě znáte případ sexuálně napadené zdravotní sestry v nemocnici na pražské Bulovce, tak právě tento násilný Afghánec byl členem rodiny Afghánce, který spolupracoval s našimi vojáky. I proto nebyl po napadení deportován. Podobných Afghánců jsou po celé Evropě tisíce.

Ovšem mimo nich už roky proudí nelegálně do Evropy bojovníci Talibánu, kteří vytváří v různých zemích podobně, jako bojovníci ISIS, spící buňky. Ti západní okupanty skutečně hluboce nenávidí, což se zatím projevuje zejména jejich vysokou kriminalitou v zemích, kde jich je větší počet.

Díky okupaci Afghánistánu jsou tedy v Evropě jak ti Afghánci, které sem legálně navozily armády NATO, tak ti, kteří přišli nelegálně, ale často už coby údajní „nezletilci bez doprovodu“ získali azyl. V tomto případě jde často právě o džihádisty.  Nyní lze tedy očekávat, že další statisíce – ne-li až milion –  Afghánců, kteří budou mít strach z obvinění z kolaborace s nepřítelem, se vydají i s rodinami do Evropy. EU tak čeká doslova záplava Afghánců a je jisté, že nyní se i sami Talibánci budou vydávat za chudáky, kteří utíkají před Talibánem.

Většina opět někde cestou „ztratí“ doklady a většina zemí EU podobně, jako v roce 2015 Syřany, vyhlásí Afghánce za chráněné a automaticky jim bude udělován azyl. Pak se stane, že i každý Pákistánec bez dokladů bude náhle Afgháncem a využije toho, že některé země přijímají „všechny Afghánce“…

Už chápete, co přinese v konečném důsledku okupace Afghánistánu Evropě? Stále věříte našim politikům, že se bojovalo u Kábulu za Prahu??,

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

One thought on “Jaké budou důsledky dvacetileté okupace Afghánistánu pro Evropu?

  1. Souhlas. Státy NATO pod rouškou humanity dovážení do svých zemí, i ČR, nepřátelské bojovníky, čím ohrožují pří bezpečnost svých zemí. Pokusit se zabránit těmto praktikám by mělo být naším zájmem a politickým úkolem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.