Francie: Muž v tramvaji vyhrožoval cestujícím, že bezvěrcům podřízne hrdla a zabije bílé

Francie: Muž v tramvaji vyhrožoval cestujícím, že bezvěrcům podřízne hrdla a zabije bílé

Stále více Francouzů se bojí jezdit veřejnou dopravou, protože k podobným výjevům dochází stále častěji. V tomto případě se naštěstí podařilo cestujícím nenápadně zavolat policii, tak muž nestihl zaútočit. Příště už ovšem tento zcela jistě psychicky nemocný muslim  může začít útočit…

Pětačtyřicetiletý muž byl ve středu vzat do vazby v Lille (sever). Minulý týden byl obviněn z velmi znepokojivých výhrůžek v tramvaji.

Policie po podezřelém pátrala od pátku. Toho dne několik cestujících v tramvaji zavolalo policii poté, co jim vyhrožovala neznámá osoba. Muž jim vyhrožoval, že podřízne hrdla nevěřícím, zabije je, ale také, že udělá masakr a zabije bílé.

Muž rychle zmizel, hned jak přijela policie. Nicméně, byl identifikován vyšetřovateli a všechny hlídky po něm začaly pátrat. Byla to posádka SISTC (meziresortní služba pro bezpečnost veřejné dopravy), která ho viděla tuto středu večer krátce po 18.hodině ve stanici Lille-Flandres. Okamžitě byl zatčen a vzat do vazby.

Pětačtyřicetiletý muž je policii již znám. Vyšetřovatelé ze skupiny pro soudní podporu (GAJ) městské policie byli instruováni, aby ho vyslechli a určili jeho profil. Bylo zahájeno vyšetřování.

Zdá se, že půjde o další z mnoha případů psychicky nemocných. Nepochybuji, že rasismus do toho nikdo tahat nebude…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout