Francie: Muslimky v burkinách byly vyvedeny z areálu koupaliště policií (video)

Francie: Muslimky v burkinách byly vyvedeny z areálu koupaliště policií (video)

Jak možná víte, tak ve Francii byly zakázány burkiny na veřejných koupalištích, nicméně toto nařízení se zdaleka nedodržuje všude, někde muslimky v burkinách akceptují a dívají se jinam, jinde je bez milosti z koupaliště vyvedou.

Veřejné plovárny mají navíc různá pravidla, někde striktně požadují jedině předepsaný typ plavek a oděvy, jako jsou burkini, neakceptují. A tak je to v nemuslimské zemi správně. Ústupky muslimům a jejich symbolům jsou pak cestou do pekel, ovšem Francouzům v jejich situaci už zákaz burkin nijak nepomůže.

Ve Francii existuje sdružení muslimek, které se aktivisticky zasazují o absolutní možnost nosit nejen hidžáby, nikáby a burky, ale i burkini kdekoli se jim zachce. Tedy i v bazénech, kam například ani muže v koupacích šortkách nepustí. Tyto ženy nyní obráží francouzská koupaliště, kde se i přes zákaz koupou v burkinách.

Tuto středu, uprostřed odpoledne, zasahovali policisté v areálu koupaliště Jean-Bron v Grenoblu, kde v bazénech plavalo pět žen oblečených v burkinách, jednalo se o členky sdružení Alliance citoyenne. Pět aktivistek dostalo pokutu za nerespektování vnitřních pravidel bazénu, která zakazují tyto plavky.

Téměř dvě hodiny bylo asi třicet aktivistů blokováno u vchodu bezpečnostními složkami, což zabránilo ostatním lidem ve frontě v přístupu do bazénu.

na ceduli v areálu koupaliště je jasně vyobrazeno, jaké plavky jsou akceptovány

Aktivistky Občanské aliance slíbily, že se rychle vrátí. Čtvrtek 22. července 2021, 17:00, tedy 24 hodin po akci provedené na koupališti Jean-Bron, se několik žen znovu koupalo v burkinách, tentokrát v bazénu Dauphins v Grenoblu (Isère).

“19 žen  vstoupilo do bazénů bez problémů, zůstaly asi dvacet minut ve vodě,” uvedla Aliance citoyenne v prohlášení.

“U východu policie provedla kontrolu totožnosti, ale žádná žena nebyla pokutována”, pokračuje prohlášení, které uvádí: “Ženy jsou odhodlány koupat se takto celé léto”. Den předtím bylo pět žen pokutováno na konci akce provedené na koupališti Jean-Bron.

Jen pro doplnění připomínám, že i u nás se už v některých bazénech vyskytly ženy v burkinách a skandální je zejména fakt, že jim byly akceptovány dokonce i v některých zařízeních, kde jsou jinak zakázány oděvy v bazénu a to včetně pánských koupacích šortek. Ovšem burkini sluníčkové vedení těchto proislámských koupališť povolilo…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Muslimky v burkinách byly vyvedeny z areálu koupaliště policií (video)

  1. Vskutku otřesný pohled na dobývané, dříve svobodné, území. Také nás to čeká, pokud lidé nezmění volební preference. Jako neomarxisté šli dlouhý pochod institucemi, tak mlslimové dělají to samé, kromě dalších jejich metod is lamizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.