USA: Kriminálník a narkoman George Floyd už má sochu v nadživotní velikosti

USA: Kriminálník a narkoman George Floyd už má sochu v nadživotní velikosti

Zatímco sochy mnoha významných lidí, spisovatelů, vědců či politiků byly výtržníky z BLM zničeny a historické postavy prohlášeny za rasisty a xenofoby, kriminálník, který neváhal při loupežném přepadení napadnout těhotnou ženu, je uctíván coby modla všech černochů a ultralevičáků.

Město Newark v New Jersey nedávno postavilo sochu George Floyda, jehož smrt loni v květnu dala nový impuls hnutí “Black Lives Matter” a vyvolala sérii protestů a nepokojů ve Spojených státech a v celém západním světě.

Více než 300 kilogramová bronzová socha byla odhalena ve středu před radnicí v Newarku a zůstane tam nejméně rok.

“Doufáme, že až kolem něj lidé projdou, uvidí ho a podělí se o zkušenosti s tím, jak je socha inspiruje k aktivní účasti na bojích proti rasismu, které nevzdáváme zde v Newarku a v New Jersey,” řekl starosta Ras Baraka.

Socha také rozdělila uživatele na platformách sociálních médií: zatímco mnozí považují vytvoření sochy za důležité a vítané, někteří se proti ní také vyslovili. Například se tvrdí, že George Floyd, který se narodil v Severní Karolíně, vyrostl v Texasu a zemřel v Minnesotě, možná nikdy v životě Newark nenavštívil.

Jiní si stěžovali, že zatímco mnohé sochy byly svrženy BLM dogmatem po celé zemi, zločinec obdržel sochu, i když mnozí zasloužilí černoši nedostali takovou poctu.

Zatímco v Newarku byla vztyčena socha George Floyda, pár ze St. Louis, který se loni v červnu proslavil tím, že vyprovodil násilné demonstranty BLM od jejich domu s namířenou zbraní, dostal pokutu 2000 dolarů, respektive 750 dolarů. Jednání Patricie a Marka McCloskeyových však v té době nepotěšilo okresního prokurátora, který nařídil vyšetřování incidentu; pár byl nyní soudem odsouzen kromě pokuty za nošení zbraní i za výtržnictví.

Podle Marka McCloskeyho se dav vloupal železnou branou vedoucí na jeho pozemek a dopustil se neoprávněného vniknutí. Podle 60letého páru právníků média neustále klamou americký lid a zároveň oslavují mafii, takže jim prostě nelze věřit.

A aby toho nebylo málo, chicagská černošská starostka Lori Lightfootová ve čtvrtek prohlásila rasismus za zdravotní krizi a poskytla deset milionů dolarů ze státní pomoci v oblasti koronaviru. Městská rada použije tyto finanční prostředky na vytvoření zón rovnosti a boj proti rasismu. Rozhodnutí přišlo poté, co zpráva o městském zdraví zjistila, že černošská populace Chicaga se v průměru dožívá o devět let méně a je náchylnější k určitým chorobám – jako je cukrovka – než lidé jiných ras.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

3 thoughts on “USA: Kriminálník a narkoman George Floyd už má sochu v nadživotní velikosti

  1. Ano, jsou to paradoxy, ještě mohli tomu kriminálníkovi dát do ruky pistoli, tu s níž mířil na břicho těhotné ženy při loupežném přepadení. Jenže přepisování historie, i současnosti, mlžení, manipulace, cenzura a desinformace, to je politika současné neomarxistické věrchušky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.