Belgie: Bitka mezi Poláky a Afričany skončila jedním mrtvým a čtyřmi zraněnými

Belgie: Bitka mezi Poláky a Afričany skončila jedním mrtvým a čtyřmi zraněnými

V bitkách dvou gangů v různých islamizovaných zemích Evropy je běžné, že proti sobě bojují dvě „tlupy“ muslimů. Zpravidla jde o boje mezi Araby a černochy nebo Araby a Turky, případně Araby a Čečenci, tedy mezi etnicky či národnostně rozdílnými skupinami muslimů, které většinou bojují o vliv nad daným územím. Nyní došlo – zcela nezvykle – k bitce muslimského gangu se skupinou Poláků, tedy původních Evropanů. Motiv této bitky zdroje neuvádí, ovšem může jít o jakousi první vlaštovku toho, co se bude dít za pár let, kdy už se skutečně do bojů proti rozpínavým muslimským gangům zapojí i sami Evropané.

Osm podezřelých bylo ve čtvrtek zatčeno při sérii pátrání ve vyšetřování smrtící rvačky, která se odehrála začátkem prosince v Zaventemu. Pět z nich bylo v pátek obžalováno u vyšetřující soudkyně.

Při rvačce, která se odehrála 3. prosince v prázdné budově společnosti v Belgicastraatu, byl jeden člověk smrtelně zraněn a čtyři další byli zraněni. Jeden ze zraněných zůstane doživotně ochrnutý.

Okolnosti rvačky jsou stále nejasné, stejně jako motiv. Podle informací, které se objevily krátce po incidentu, se jedná o konfrontaci mezi skupinou afrického původu a skupinou Poláků. To vedlo k vážné rvačce, při které byly nakonec použity nože.

V noc událostí policie prohledala oblast s podporou federálního policejního vrtulníku, ale další podezřelí nebyli nalezeni. Vyšetřování pak vedla federální soudní policie Halle-Vilvoorde.

Podařilo se identifikovat několik podezřelých a ve čtvrtek ráno vyšetřovatelé provedli razii na adresách v Pont-A-Celles, Walcourtu, Oudergemu, Sint-Lambrechts-Woluwe a Schaerbeeku. Osm lidí bylo zbaveno svobody. Po výslechu vyšetřující soudkyně rozhodla, že pět z nich obžaluje.

Zdroje neuvádí, jaké národnosti byl mrtvý, ani kdo je mezi zraněnými. Každopádně je třeba počítat s tím, že k podobným bitkám mezi invazisty a původními Evropany bude docházet stále častěji. Tak, jak tomu obvykle na dobývaných územích bývá. I když je na druhou stranu možné, že v některých zemích se původní obyvatelstvo podvolí víceméně bez odporu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.5]

2 thoughts on “Belgie: Bitka mezi Poláky a Afričany skončila jedním mrtvým a čtyřmi zraněnými

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout