USA: Černoch unesl a brutálně zavraždil 4leté bílé dítě, únos natočila kamera (video)

USA: Černoch unesl a brutálně zavraždil 4leté bílé dítě, únos natočila kamera (video)

Další z už poměrně dlouhého seznamu rasistických vražd, jejichž oběti však – na rozdíl od kriminálníka Floyda – vůbec nikoho nezajímají. Vrahové jsou totiž černoši a oběti běloši, navíc většinou bezbranné děti, starší lidé či ženy. Ani v jednom z těchto případů nevyšly průvody do ulic a média po celém světě se nad případy nijak nepozastavila…

Černoch Darriynn Brown (18), který už byla známý svými dalšími prohřešky, vstoupil 16. května v noci do domu v texaském městě Dallas a z postýlky unesl čtyřletého chlapce Jménem Cash Gernon. Později zavraždil blonďaté dítě nožem a tělo pohodil na ulici, kde ho později našel běžec. Existuje podezření na rasistické pozadí šíleného krvežíznivého činu.

Vzhledem k tomu, že v dětském pokoji byla dětská kamera, která byla namířena na dětskou postýlku, ohavný čin mohl být přesně zaznamenán. Brown vešel do místnosti a chvíli stál před postelí, než vzal bezbranné dítě a zmizel. Carter, Cashovo dvojče, nebyl v době zločinu v místnosti a zřejmě jen díky tomu zůstal naživu. 

Malý Carter byl převezen do státního zařízení krátce po vraždě, protože rodiče se zhroutili.  V době zločinu se o děti starala Monika Sherrodová, rodinná přítelkyně. Když poprvé po činu vstoupila do dětského pokoje, propukla v pláč. „Ničeho jsem se nedotkla. Bolest je tak hluboká,“ řekla Daily Mailu.

Brutální krvavý čin byl zřejmě plánován po dlouhou dobu. Jak ukázaly záběry bezpečnostní kamery souseda Joseho Alvarada, Brown už oblast obhlížel před deseti týdny. Na videu je vidět, jak otevírá branku na zahradě, vejde dovnitř a rozhlíží se. Vzhledem k tomu, že snímky této kamery jsou kvalitnější, vrah mohl být identifikován tímto způsobem. „Je to opravdu děsivé. Mám dvě děti, holku a kluka a na tomhle dvorku vždycky hrají basketbal,“ řekl Alvarado deníku Daily Beast.

Brown byl zatčen 22. května. Za kauci 1 625 000 dolarů by mohl být podezřelý propuštěn až do procesu. Částka však byla stanovena vysoko, protože úřady si jsou jisté jeho vinou: Na obrázcích je Brown jasně identifikovatelný. Obviněn je ze zbavení svobody, únosu a promyšlené vraždy. Vrah dítěte by měl dostat trest smrti smrtící injekcí. „Jsme šokováni a velmi rozzlobeni tím, co bylo tomuto malému dítěti uděláno,“ řekl na tiskové konferenci mluvčí dallaské policie Albert Martinez.

Už v únoru se pachatel údajně pokusil o únos. V noci vešel do jiného domu a popadl dvouleté dítě, které okamžitě začalo plakat. Dědeček dítěte však dokázal Browna vyhnat s nožem. Od zločince však dostal několik ran. O dva týdny později se děda setkal s pachatelem v supermarketu. Brown se za pokus o únos omluvil, a proto dědeček, který má k podobným případům extrémně liberální postoj, pouze podal stížnost, kterou pak vzal zpět. Vážná chyba, jak se nyní ukázalo.

Zpravodajský portál „Trending Politics“ považuje tento zločin za rasistický zločin z nenávisti a poznamenává, že veškeré zprávy by byly odlišné, kdyby pachatel byl bílý a oběť černá. V takovém případě by se týdny nehlásilo nic jiného než rasismus. Skutečnost, že o motivech vraha se nyní tak vytrvale mlčí, komentátor považuje za podezřelou.

Hodně se o případu diskutuje i na sociálních sítích. Komentátor na Twitteru odsuzuje dvojí metr médií: „Kdo páchá rasistické zločiny z nenávisti v ulicích Ameriky? Bude to stíháno jako rasistický zločin z nenávisti? A když ne, proč ne?“

 

celý únos natočila kamera

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Černoch unesl a brutálně zavraždil 4leté bílé dítě, únos natočila kamera (video)

  1. Když primitivovi někdo řekne, aktivista, politik, či novinář, že je nadřazen, tak on to může pochopit tak, že může beztrestně ty podřadné vraždit …..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout