Turecko vyhrožuje Řecku válkou, “čekáme v zákopech,” říká Erdoganův poradce (video)

Turecko vyhrožuje Řecku válkou, “čekáme v zákopech,” říká Erdoganův poradce (video)

Turecko považuji za jednu z největších hrozeb pro celou Evropu. Jejich cílem je islamizovat nejen země, které již v minulosti byly součástí Osmanské říše, ale i ty země, které k ní nikdy nepatřily. Státy jako Německo nebo Rakousko již de facto jsou pod přímým vlivem Turecka, přičemž jeho vliv se rozlézá i do dalších zemí. Je proto neuvěřitelné, že jsme s podobnou zemí nejen v jednom vojenském paktu, ale Turecko je stále součástí přístupových pohovorů pro vstup do EU. A to přesto, že drtivá většina Turecka leží v Asii…

Současná největší evropská mešita v Kolíně nad Rýnem je dílem Turků, ostatně, otevíral ji sám Erdogan. Pak není divu, že se neostýchali napsat na stěnu mešity nápis, který nabádá k likvidaci bezvěrců. Další monstrózní mešita, která se staví ve Štrasburku, bude ještě větší, než ta v Německu. A samozřejmě jde opět o mešitu tureckou…

Řecko a Turecko byli odvěcí rivalové, nicméně Řekové byli nejen na území Řecka, ale  i Turecka dřív, než Osmané, kteří dokonce ani etnicky stále v Turecku nepřevažují. Většina dnešních Turků jsou potomci násilně konvertovaných Řeků, kteří na dobytém území žili. Erdogan nyní přes svého poradce opět vyhrožuje Řecku, které stále považuje za součást Osmanské říše.

Hlavní poradce prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana pro zahraniční a bezpečnostní politiku Mesut Hakkı Caşın se vydal na další tirádu v národní televizi, která byla opět plná válečných hrozeb a historických nepřesností týkajících se Řecka a Turecka.

“Turecko je plně připraveno a čeká v zákopech. Jsme trpěliví, ale nespíme,” řekl v pořadu CNN Türk.

“Stejně jako mustafa Kemal Atatürk byl trpělivý a nakonec vydal rozkaz střílet na Řeky 26. srpna 1922. Alláhu Alláhu, Řekové najednou zjistili, že byli zatlačeni zpět do Smyrny,” řekl a připomněl řecko-tureckou válku (1919-1922).

“Všichni byli utopeni v moři,” řekl klamně a s odkazem na velký požár ve Smyrně, kde turecké síly zabily ve městě přes 100 000 civilistů poté, co se řecké síly stáhly. “Nikdy na to nesmí zapomenout. Řekové to nazývají katastrofou století. Nás nemůžou porazit,” řekl Caşın v šíleném až fanatickém vystoupení v televizi.

“Proč po nás jdete s americkým podněcováním. Pokud jste se nepoučili z historie, naučíme vás to znovu,” pokračoval. “Co říká řecký premiér Kyriakos Mitsotakis? Kámo, pamatuj, že Turci zachránili tvého otce,” uzavřel.

Caşın vyhrožoval americkým vojákům přítomným na základnách v Řecku už v prosinci 2020. “Naši dva pálkaři by tam vtrhli a naučili všechny Američany plavat v egejských vodách,” řekl Caşın v živém televizním vysílání.

Během velkého požáru Smyrny na konci řecko-turecké války zapálily síly pachatele genocidy Mustafy Kemala Atatürka velké město, což vedlo k tomu, že se mnoho řeckých civilistů zoufale snažilo doplavat k lodím v přístavu a utopilo se.

100 000 civilistů, většinou Řeků, zemřelo v důsledku požáru, utonutím nebo přímo rukami Turků. Turecko je hrdé na to, že pokračovalo ve své dlouhé tradici zabíjení civilistů, a na to, že “hodili Řeky do moře” nebo “naučili Řeky plavat”.

Caşın, člen prezidentské rady pro bezpečnost a zahraniční politiku, uvedl, jak by mohly být americké vojenské základny v Turecku uzavřeny. “Můžeme také uzavřít naše vojenské základny americkým jednotkám. Ať USA odtáhnou svůj radar (jde o narážku na radarovou základnu NATO v tureckém Küreciku). Radar nám stejně nefunguje,” řekl poradce.

“İncirlik (letecká základna) také. İncirlik není tak důležitý jako za studené války,” řekl. “Proč bychom měli chránit Američany v Istanbulu poté, co USA již odebraly rakety Patriot,” prohlásil.

Turecko je údajně náš spojenec v tomtéž útočném paktu NATO. Pak je ostudou, že jsme součástí tohoto paktu, který ostatně Turecko vyzbrojil. A jak se musí cítit Řecko, které je v tomtéž paktu přímo ohrožováno jiným členem, s nímž nikdy nebylo v přátelském postavení? A to nehovořím o EU, odkud se stále nasypávají Turecku miliardy, za něž se pak může ještě lépe připravit na případnou válku s Řeckem.

Na čí straně pak bude NATO, které vzniklo čistě za účelem možnosti vést imperiální války USA, jejichž cílem má být především zisk dalšího nerostného bohatství rozvrácených zemí?

Níže je video onoho proslovu v turečtině s anglickými titulky. Turkovi není třeba rozumět, stačí slyšet jeho nepokrytý fanatismus v hlase:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Turecko vyhrožuje Řecku válkou, “čekáme v zákopech,” říká Erdoganův poradce (video)

  1. Nielen Turecko je hrozbou pre Európu,ale aj jeho blízki spojenci Maďarsko a Poľsko vedené fašistickými a iredentistickými fanatikmi plne oddanými EÚ, Izraelu, USA a NATO. Takisto túžia po okupácii území susedných štátov a snažia sa pre tento cieľ získať aj súhlas spomínaných zločineckých spolkov ,a to aj za cenu vojny so svojimi stále ohrozenejšími susedmi. V prvom prípade sú to okrem južného Slovenska aj Srbsko /Vojvodina/, Rumunsko /Sedmohradsko/, Ukrajina /bývalá Podkarpatská Rus/ a východ Rakúska, v tom druhom hlavne Ukrajina, Bielorusko, časť Slovenska a možno aj kaliningradská exkláva Ruska. A o tom,že Turecko okrem Grécka ohrozuje aj existenciu Bulharska, niektorých štátov bývalej Juhoslávie, Rumunska, Sýrie atď. a Erdogan považuje aj “vyspelé” krajiny EÚ za svoje kolónie, sa netreba dlho rozpisovať. Ešte som zabudol spomenúť Thaciho, ktorého oslobodenie sa dá predpokladať a vytvorenie tzv. Veľkého Albánska ešte v tomto desaťročí tiež. Aj Salvini by rád “vrátil” veľkú časť Slovinska a Francúzskych Álp Taliansku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.