Ve Francii zatkli mladé Čečence, kteří připravovali teroristický útok

Ve Francii zatkli mladé Čečence, kteří připravovali teroristický útok

Ve Štrasburku byli ve středu zatčeni čtyři lidé ve věku od 16 do 18 let, kteří plánovali provést násilnou akci. Nejméně tři jsou čečenského původu. Byli zatčeni ve středu ráno ve Štrasburku a Schiltigheimu.

Podle zprávy France télévisions zatkli policisté z DGSI (domácí rozvědka) čtyři lidi v rámci předběžného vyšetřování Národního protiteroristického státního zastupitelství pro spojení s kriminálními teroristickými zločinci.

Čtyři lidé, tři nezletilí a jeden dospělý, byli zatčeni ve středu ráno ve Štrasburku a Schiltigheimu. Jsou podezřelí z toho, že připravili násilný čin, řekly agentuře AFP soudní zdroje. „Digitální média“ byla zabavena během prohlídky, uvedl soudní zdroj.

Těmto čtyřem mladým lidem, kteří se narodili na ruském Kavkaze, je 16, 17 a 18 let. Podrobnosti o jejich teroristickém plánu nebo jejich cíli zatím nejsou známy.

Několik měsíců, po vraždě profesora Samuela Patyho mladým Čečencem Abdoullakhem Anzorovem v polovině října, se francouzské úřady zaměřily na Čečence ve Francii, což urychlilo deportační řízení pro osoby podezřelé z radikalizace.

Připomínám, že ve Francii mají s Čečenci problém všeobecně. Na některých místech právě čečenské gangy bojují s gangy severoafrickými, kdy dochází občas i k poměrně tvrdým bojům v ulicích islamizovaných francouzských měst. Jako ve válečné zóně to vypadalo například vloni ve městě Dijon, kde tyto gangy bojovaly několik dní, než se policistům podařilo pouliční válku zastavit…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Francii zatkli mladé Čečence, kteří připravovali teroristický útok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout