Také francouzský ústavní právník potvrzuje, že Francie míří do občanské války

Také francouzský ústavní právník potvrzuje, že Francie míří do občanské války

Je to už snad pouze Macron a jeho účelově slepá vláda kdo nevidí tristní stav francouzské společnosti? Pravda je, že ve Francii už to není o tom zda, ale kdy naplno občanská válka vypukne. K incidentům ze strany muslimských gangů již dochází každodenně a útoky na policii, kostely, ale i jiné cíle (naposledy mateřskou školku) se stupňují.  Výzvu generálů, kteří na situaci, v jaké se Francie nachází, upozornili, podpořila Marine le Pen, minimálně polovina francouzských občanů, ale i levicová muslimská pařížská starostka či nyní i ve Francii velmi známý ústavní právník.

Otázkou není, zda ve Francii vypukne občanská válka, ale kdy, prohlásil ústavní právník Grégor Puppinck (viz titul. obr.), šéf Francouzského Evropského centra práva a spravedlnosti (ESD) a varoval, že napětí mezi paralelními společnostmi v zemi roste.

Během rozhovoru byl Puppnick, vlivný odborník na právo ve Francii, dotázán na vášnivě diskutovaný  otevřený dopis podepsaný francouzskými generály a tisíci vojáky a důstojníky, který varoval vládu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona před blížící se občanskou válkou.

Puppinck řekl, že situace je stejně vážná, jak ji zhodnotili generálové. „Není to otázka toho, zda dojde k občanské válce, ale kdy,“ řekl.

„Téměř v každém velkém městě vidíme rostoucí násilí a napětí. Dvě společnosti žijí v jedné zemi a velká část muslimské komunity se nechce vůbec integrovat. Obecný názor je, že čím déle bude vláda čekat na obnovení pořádku, tím těžší to bude – už jen kvůli demografickým trendům,“ řekl Puppinck.

Francie má největší muslimskou populaci v celé Evropě a demografické trendy rychle transformují zemi. Ve své poslední zprávě ECLJ také psal o útocích na muslimy, kteří konvertovali ke křesťanské víře a na jejich pronásledování. K útokům ze strany muslimů na odpadlíky dochází ve Francii stále častěji. Ostatně, za odpadlictví má následovat trest smrti. Puppinck řekl, že výsledky jejich studie šokovaly samotné autory.

„Tato otázka ještě nebyla do hloubky řešena a my sami jsme byli šokováni tím, čemu jsme čelili. Věděli jsme, že konvertité ke křesťanství jsou pronásledováni muslimy v arabských zemích, ale netušili jsme, že situace je v muslimských komunitách ve Francii tak vážná, tedy téměř stejná jako v zemích arabských. To je šokující,“ řekl. „Křesťanská církev ve Francii potřebuje lepší podporu a přijmout konvertity ke komunitě, což je první a nejdůležitější krok k jejich ochraně. A vláda by měla být vyzvána k tomu, aby chránila právo konvertovat k jinému náboženství prostřednictvím zákona.“

V rozhovoru se také Puppincka zeptali na nedávný incident ve Francii, kdy žena v šátku řekla prezidentu Emmanuelu Macronovi, že se jí její malý syn zeptal, zda jméno Pierre vůbec existuje, protože se s takovým jmém setkal pouze v knihách. V reakci na to Puppinck řekl, že segregace je sama o sobě skutečným a bezprostředním nebezpečím.

„Konflikt je také nevyhnutelný, protože už existuje mnoho míst, kam Francouzka nemůže jít sama, a mnoho míst, kam se nedoporučuje chodit ani mužům. Není to jen rozhodnutí Francouzů, každá komunita chce žít mezi svými, snaží se o to,“ řekl.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Také francouzský ústavní právník potvrzuje, že Francie míří do občanské války

  1. Je vidět, že Francouzi dlouho žili ve snu, v představě že vše zvládnou. Mají zkušenosti s is lámem již od středověku, a nyní jsou šokování, že mlslimové žijí po svém dle svých zákonů a ty Francouzské nechtějí přijmout. To už věděl i Voltaire (I třeba Angelika).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout