Octoberfest v Německu nebude, přesunul se do arabské země

Octoberfest v Německu nebude, přesunul se do arabské země

V zájmu globalizace a výměny obyvatel Evropy za Afričany a Araby musí dojít také k likvidaci tradic. Poslední dvoje Velikonoce a zatím jedny Vánoce již byly víceméně v celé Evropě zrušeny, ovšem postupně se ruší i další tradice, jako například pálení čarodějnic, zabijačky či další lokální zvyklosti, běžné v různých evropských zemích. Německo, coby lídr globalizace, nemůže samozřejmě zůstat pozadu.

Německo se tak rozhodlo zrušit jejich tradiční Octoberfest, jehož konání se s radostí ujaly Spojené Arabské Emiráty. Je sice poněkud zvláštní, že muslimská země podporuje konání festivalu, kde teče proudem alkohol, ovšem předpokládám, že se bude jednat o prostory, které budou vyhrazeny čistě pro slavící Němce a další návštěvníky z nemuslimských zemí, což zřejmě považuje Dubaj především za vítanou finanční injekci.

Ikonický německý Oktoberfest se bude konat v Dubaji poté, co byl podruhé po roce zrušen kvůli pandemii.

Bavorský premiér Markus Soeder včera po setkání se starostou města Dieterem Reiterem řekl, že pořádání velkých akcí v Bavorsku, včetně každoročních oslav, není „proveditelné“ .

Německá média však informovala, že pro fanoušky pěnivého moku není vše ztraceno, protože něco podobného 16dennímu festivalu se má konat ve Spojených arabských emirátech. Místo toho, aby se festival konal necelé tři týdny, bude v Dubaji trvat asi šest měsíců.

Podle německého  Bildu byla akce organizována Charlesem Blumem a restauračním podnikatelem Dirkem Ippenem a má se konat v Dubajském přístavu s pivovary a hostinskými z Bavorska, přičemž vše potřebné má být do Dubaje z Německa postupně převezeno.

Mezi již pozvané celebrity patří například Arnold Schwarzenegger, Steven Seagal a Pamela Anderson.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Octoberfest v Německu nebude, přesunul se do arabské země

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout