Španělská pošta si svojí kampaní na počest kriminálníka George Floyda pěkně naběhla

Někdy to tak bývá, původní záměr se zvrhne tak, jak to autor vůbec nezamýšlel. Nebo se snad jednalo o záměr? Každopádně španělská pošta, která se rozhodla vzdát čest kriminálníkovi Floydovi v rámci ročního výročí jeho smrti, byla nakonec nazvána rasistickou…

Kampaň proti rasismu ve Španělsku byla zkritizována, protože je považována za rasistickou. Španělská pošta spustila „známky za rovnost“ u příležitosti prvního výročí vraždy mučedníka BLM, usvědčeného drogového dealera George Floyda. Ale místo toho, aby byla kampaň vítána, je tvrdě kritizována.

„Čím tmavší je známka, tím menší je její cena, takže při odesílání bude nutné použít více černých známek než bílých. Tímto způsobem se každý dopis a každá zásilka stane odrazem nerovnosti vytvořené rasismem,“ uvedla v prohlášení španělská veřejná poštovní společnost Correos.

I když byla tato kampaň původně určena jako podpora BLM, mnoho uživatelů internetu a aktivistů si ji tímto způsobem nevyložilo a kritizovali skutečnost, že údajně  ponižuje černochy. Zatímco španělská pobočka antirasistického sdružení SOS Racisme iniciativa, k níž se hlásí i místní rapper El Chojin, kampaň podpořila, její madridská sekce bědovala nad tím, že pomáhá zakrýt strukturální povahu rasismu a udržovat pojem černé méněcennosti.

Kuriózní sbírka známek byla zaměřena na zvýšení povědomí o „rozmanitosti, začlenění a rovných právech“.

„V Correosu neustupujeme tváří v tvář rasové diskriminaci, a proto během Evropského měsíce rozmanitosti a v den prvního výročí zavraždění George Floyda každý den spouštíme sbírku známek, která odráží nespravedlivou a bolestivou realitu, jíž denně čelí miliony lidí. Čím tmavší je barva známky, tím cennější je. Tímto způsobem ukazuje každý dopis a každé odeslání odraz nerovnosti, kterou rasismus vytváří, a další krok k jeho definitivnímu konci.“

Faktem však zůstává, že známka s nejvyšší hodnotou (1, 60 eur) je bílá, zatímco černá je spojena s nejnižší cenou (0,70 eur).

takto vypadají inkriminované známky

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Španělská pošta si svojí kampaní na počest kriminálníka George Floyda pěkně naběhla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout