Rada Evropy dnes vyzvala Řecko, aby přestalo vracet muslimské vetřelce zpět do Turecka

Rada Evropy dnes vyzvala Řecko, aby přestalo vracet muslimské vetřelce zpět do Turecka

Už jsem zde psala o tom, že si Řecko našlo svůj způsob – a zřejmě i jediný správný – jak vracet džihádisty do Turecka. Podrobněji jste si mohli o systému, který měl být zároveň varováním pro ostatní džihádisty, mířící do Evropy přes Řecko, přečíst zde. Řekové vysílají maskovaná komanda, která mají za úkol džihádisty nejen vrátit, ale případně i odradit od cesty další zájemce, takže jak s pašeráky, tak s ilegály nezachází zrovna v rukavičkách. To se však nelíbí EU, potažmo Radě Evropy…

Komisařka Rady Evropy pro lidská práva Dunja Mijatovicová v dopise zveřejněném ve středu (12. května) vyzývá Řecko, aby přestalo s navracením ilegálů přes pozemní a námořní hranice s Tureckem.

V dopise třem řeckým ministrům – ministrovi vnitra, ministrovi pro migraci a azyl a obchodnímu námořnictvu – vyzývá Dunja Mijatovičová  Řecko, aby zajistilo, že „budou prováděna nezávislá a účinná vyšetřování všech obvinění z navracení ilegálů a ze špatného zacházení s ilegály ze strany členů bezpečnostních sil“. Komisařka uvedla, že je „hluboce znepokojena počtem věrohodných obvinění a souhrnných přiznání“.

Zdůrazňuje, že v takových případech nemohou členské státy zjistit, že se  přistěhovalci nevrátili do Turecka například v rozporu s článkem 3 Evropské úmluvy o lidských právech a Úmluvy OSN o uprchlících, která zakazuje navracení. „Způsob, jakým jsou tyto operace prováděny podle zpráv, by byl také jasně neslučitelný se závazky Řecka v oblasti lidských práv,“ dodala.

K poslednímu uvedenému jen dodávám, že zde komisařka naráží na Globální kompakt o uprchlících, který podepsaly všechny státy EU, vyjma Maďarska. Je tedy nasnadě, že také všechny další státy EU si na svém území vetřelce ponechávají a na základě této úmluvy OSN je nechají projít azylovým procesem (pokud mezitím neodejdou sami třeba do Německa). To je také odpověď pro ty, kdo se ptají, co se děje s džihádisty, které policie odhalí ukryté v nějaké dodávce či kamionu.

Nicméně Řekové toto nařízení neakceptují a džihádisty vrací do Turecka, což je hlavní důvod výzvy ze strany Rady Evropy k tomu, aby Řecko přestalo ilegály vracet. Rada Evropy tak jen stvrzuje to, že EU – ale také OSN –  je zde mimo jiné i proto, aby zajistila rychlou a plynulou výměnu obyvatel. I proto nyní tak útočí na Řecko kvůli ochraně hranic…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Rada Evropy dnes vyzvala Řecko, aby přestalo vracet muslimské vetřelce zpět do Turecka

  1. Rusko /spomínam tento štát preto,lebo tá Duňa ho kritizuje až príliš často/ by malo čím skôr vystúpiť z Rady Európy, odstúpiť od všetkých „ľudskoprávnych“ zmlúv a obnoviť vo všetkých republikách trest smrti. Masaker v Kazani ukazuje,že by bol viac ako potrebný.

  2. Souhlas. Místo aby EK pochválila Řecko za ochranu hranic EU, tak dává najevo, že is lamizace EU je pro Berlín a Brusel prioritou, a aby to zatajili před voliči, nazývají is lamizaci „lidskými právy“ .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout