Množí se útoky na synagogy a další židovské objekty v Německu, německý veřejnoprávní novinář vyzývá: „Ať zemřou všichni přátelé Židů“

Množí se útoky na synagogy a další židovské objekty v Německu, německý veřejnoprávní novinář vyzývá: „Ať zemřou všichni přátelé Židů“

Snad netřeba dodávat, že k útokům dochází v souvislosti se současným izraelsko-palestinským konfliktem. O konfliktu se už napsalo hodně, je ovšem zajímavé sledovat, jak se k němu staví Německo poté, když si nedávno německá vláda stěžovala na nárůst antisemitismu, který ihned spojila s údajným ultrapravicovým extremismem.. Nicméně snad každému je jasné, že útoky mají na svědomí především Arabové či Turci, ale přidat se k nim neváhal – alespoň slovně –  dokonce i německý veřejnoprávní novinář, samozřejmě kovaný neomarxista a bojovník proti pravici.

Ve čtvrti Gronau v Bonnu zaútočilo v úterý večer na synagogu několik mladíků: zničili vstupní prostor a zapálili vlajku. Policie zadržela tři mladé muže.

Podle policie viděl jeden z obyvatel kolem 19:30 několik mladíků, jak útočí na vchod do synagogy (viz titul. obr.). Viděl je také zapalovat oheň na nedalekém chodníku a okamžitě zavolal policii. Tři nebo čtyři osoby oblečené v tmavém oblečení utekly směrem k Rýnu, než přijela policie.

Na místě pak vyšetřovatelé viděli škody, které byly napáchány: skleněná část u vstupních dveří byla rozbita  dvěma kameny. Před vchodem policie zabavila tři kusy papíru A4 s arabskými znaky. Na chodníku naproti synagoze byla zřejmě vztyčena bílo-modrá vlajka. Policie neuvedla, zda se jedná o izraelskou vlajku.

Krátce poté byli dočasně zatčeni tři mladí muži: dva v oblasti Adenauerallee, oba ve věku asi 20 let. Další 24letý muž byl krátce poté zatčen v oblasti Niebuhrstraße. Vozidlo podezřelých bylo také zabaveno. Policejní bezpečnostní oddělení bonnské policie nyní převzalo další vyšetřování incidentu. Vyšetřovatelé v současné době prověřují, zda se na útoku na synagogu nepodílí další osoby. Svědci viděli také ženu ve věku od 18 do 22 let s tmavými vlasy svázanými v copu.

K dalším incidentům došlo například v německém Münsteru a Düsseldorfu.

Policie v Münsteru oznámila, že několik svědků večer zavolalo policii, aby oznámili, že před synagogou stojí „skupina asi 15 lidí arabského vzhledu“, hlasitě křičí a pálí izraelskou vlajku. Samotná synagoga nebyla poškozena. Podezřelí čelí obvinění z porušení práva na shromažďování.

Den předtím, v pondělí pozdě večer, zapálila neznámá osoba pomník bývalé velké synagogy v Düsseldorfu. Kolemjdoucí zalarmovali policii. Oheň se nakonec uhasil sám. I v tomto případě to vyšetřuje Státní ochranná služba.

Feuer auf Denkmal für Düsseldorfer Synagoge
tento pomník byl zapálen

Židovská komunita v Düsseldorfu považovala incident za žhářský útok. „Jsme velmi znepokojeni tím, že zde došlo k tomuto útoku v srdci Düsseldorfu, v bezprostředním časovém kontextu současné eskalace násilí v Izraeli,“ řekl Předseda židovské komunity Oded Horowitz.

A Německo naposledy. Až opět bude někdo tvrdit, že  za údajný rostoucí antisemitismus může AfD či tzv. „ultrapravice“, pak by se měla média, která tyto báchorky šíří, podívat zejména na veřejnoprávní WDR – nechce-li tedy právě hledat zdroje mezi muslimským obyvatelstvem…

Lorenz Salomon Beckhardt je sám Žid. To však zjistil až v dospělosti. Dnes je Beckhardt zaměstnancem veřejnoprávní televizní stanice WDR a mimo jiné redaktorem vědeckého časopisu „Quarks“. Především je však statečným bojovníkem proti pravici.

Novinář se snaží bojovat proti každému, kdo je politicky pravicový ve vztahu k WDR. Zelené političky Annalena Baerbocková a Lusia Neubauerová mohly být jeho motivací k tomu, aby včera novinář rozeslal tento tweet, který však byl o několik hodin později smazán Twitterem za porušení komunitních standardů:

V tweetu se napsal: „Milý Bože, ať zemřou všichni přátele Židů“…

Bude mít tento tweet pro Beckhardta nějaké důsledky ? Určitě, ale pravděpodobně nepůjde o trest, ale spíš o Grimmeho cenu nebo o Řád za zásluhy Spolkové republiky Německo.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Množí se útoky na synagogy a další židovské objekty v Německu, německý veřejnoprávní novinář vyzývá: „Ať zemřou všichni přátelé Židů“

  1. Zatajování zločinů mlslimů vládou a fanatická ochrana is lamu může mít pouze jediný důvod, programovou a systematickou is lamizaci Německa. Toto museli voliči prokouknout již dávno, tudíž vysvtlení, které se nabízí je, že Němečtí voliči chtějí být is lamizováni, jak jim kdysi radil Áda.

  2. všetko je to len divadlo v europe vldnu židia ati sem dovažju islm keby boli smrelni nepriatelia nikdy by to židia nerobili.každy si moýe zistit ze v minulosti prve židia otvarali islamu brany europy a zradzali obyvatelstvo islam bol zastaveni pri viedni aj pri pariži . dnes ich sem doažaju ako utečencovvšetko chlapov ktoruy prešli bojom avojenskym vycvikom

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout