Okresní soud ve švédské Attundě byl napaden dvacetičlenným muslimským gangem

Okresní soud ve švédské Attundě byl napaden dvacetičlenným muslimským gangem

I když se v poslední době i v mainstreamu píše ve vztahu k řádění muslimských gangů spíše jen o Francii, situace Švédska je velmi podobná. Mimo stále častějších bombových útoků, které mají na svědomí muslimské zločinné gangy, dochází i k mnoha dalším deliktům. Dnes došlo dokonce k útoku na soudní budovu, kde právě probíhal soud se členy jednoho z mnoha muslimských gangů. Ti byli obvinění z pokusu o vraždu. Kvůli útoku na soudní budovu musel být proces přerušen.

Policejní proces ve věci podezření z vraždy, který dnes (ve čtvrtek) probíhal u okresního soudu v Attundě severně od Stockholmu, byl terčem násilného útoku. Asi 20 maskovaných lidí zaútočilo na policii. Byli vyzbrojeni pyrotechnikou, jejíž účinky byly podobné jako v případě bombových útoků.

Kolem 9:00 hodin gang až 20 maskovaných mladých mužů napojených na zločinecké skupiny X-Team, bandidos a bredängs zaútočil na soudní budovu v Attundě silnou pyrotechnikou, známou jako bangers. Pyrotechniku házeli na policisty nasazené ke sledování procesu a na posily, které dorazily na místo po začátku útoku.

Asi 10 zúčastněných bylo vzato do policejní vazby. Není jasné, zda byli následně na místě zadrženi nebo propuštěni. Teprve po obědě získala situaci pod kontrolu policie.

Proces s gangy, v němž jsou čtyři muži obviněni z přípravy vraždy, byl již dříve přesunut z okresního soudu v Södertörnu kvůli podobným násilným incidentům, kterých se zúčastnilo asi 80 lidí.

Okresní soud v Attundě má bezpečnostní místnost. Ale ani v nových soudních síních nemohlo být jednání vedeno tak, jak bylo plánováno. Hlavní slyšení má trvat několik dnů, dnes mělo jít o první den procesu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout