Zemřela Rakušanka, kterou se pokusil upálit její muslimský expřítel

Zemřela Rakušanka, kterou se pokusil upálit její muslimský expřítel

O případu, který se stal asi před měsícem, jsem psala už v době, kdy k činu došlo. Jde samozřejmě o typickou vraždu ze cti, jichž v poslední době v Evropě zároveň s rostoucím počtem muslimů velmi rychle přibývá. Korán vraždu ze cti ospravedlňuje a v mnoha muslimských zemích jsou tyto vraždy akceptovány či trestány jen velmi mírně.

Byl to případ, který šokoval celou zemi: Egypťan (47), který se nedokázal přenést přes rozchod se svojí bývalou partnerkou,  se svojí pětatřicetileté expřítelkyni brutálně pomstil. Po zbabělém žhářském útoku musela Nadine W. více než měsíc bojovat se smrtí, přičemž zažívala neuvěřitelná muka. Nakonec zemřela: popáleniny po celém těle byly příliš vážné.

Vztah s Ašrafem A. už sám o sobě byl spíš noční můrou než pohádkou z Tisíce a jedné noci, ve kterou kdysi žena věřila, když se setkala s Egypťanem. Brzy ukázal svou pravou tvář a začal stále více žárlit. Před rokem a půl dokonce dal do jejího obchodu štěnice, aby ji mohl odposlouchávat, protože chtěl vědět, s kým mluví a o čem. Znovu a znovu se rozešli, ale ona mu dlouho odpouštěla a vracela se k němu. Ale vytoužené zlepšení nikdy nepřišlo. Když bylo konečně po všem, napadl ji!

„Chtěl jsem jí dát lekci“ – těmito nepředstavitelnými slovy se Ašraf A.. chladně pokusil ospravedlnit žhářský útok. Proto se dopoledne 5. března vydal do trafiky ve vídeňské čtvrti Alsergrund. Aby ho nikdo zvenčí neviděl, jak uvádí svůj zrůdný plán do praxe, zatáhl žaluzie. Jakmile zaclonil okna, tak neváhal a brutálně udeřil Nadine W. do obličeje.

Žena spadla na zem, ale podezřelý ji stále bil. Několik minut se ji snažil uškrtit, když zoufale lapala po dechu, neměl slitování. Tlačil stále silněji, dokud si nemyslel, že je mrtvá. Ale pořád se hýbala. Pak ji polil benzínem, znovu ji škrtil a potom jednoduše svou bývalou přítelkyni zapálil!

Jakmile odvedl krutou práci, klidně odešel. Odešel z obchodu a dokonce ho zamkl. Pro hořící ženu však muka teprve začínala. Skutečnost, že okamžitě neshořela zaživa, byla způsobena tím, že pozorným kolemjdoucím neušlo, co se v trafice děje, proto rychle rozbili skleněné dveře nákupním vozíkem. To dalo Nadine W. alespoň malou šanci, že nezemře okamžitě v ohnivém pekle…

Trafikantka vyběhla z interiéru na otevřené prostranství. Křičela v agónii a zoufale se snažila udržet se na nohách. Brzy klopýtla a zkolabovala před svým obchodem, těžce zraněná kvůli neuvěřitelné bolesti. Nadine W. stále jasně hořela! Záchranář, který byl náhodou poblíž, přispěchal a pak plameny udusil přikrývkami.

Okamžitě byla převezena do nemocnice, kde se její stav zpočátku stabilizoval. To znamená, že bezprostřední nebezpečí pro její život skončil, ale ne bolest. Již po útoku bylo jasné, že návrat k normálnímu životu, pokud vůbec možný, bude dlouhý a obtížný. Ale sympatie občanů byly skvělé, když její rodina zahájila sbírku. Pro oběť bylo vybráno více než 46 000 eur.

Nyní je tu smutná jistota: Nadine W. se už zpět do normálního života nikdy nevrátí. Popáleniny po celém těle byly příliš závažné. Po čtyřech týdnech neuvěřitelné agónie zemřela v důsledku zbabělého a brutálního žhářského útoku. Proti jejímu egyptskému bývalému příteli se tak vznese namísto žaloby z pokusu o vraždu žaloba za vraždu. Nyní mu za nechutný čin vzhledem k brutalitě, která je navíc patrná z bezpečnostního videa, hrozí doživotí.

Takové útoky bohužel nejsou ojedinělým incidentem. V posledních letech došlo v multikulturním Rakousku, kde je již v populaci téměř 10% muslimů, k opakovaným smrtelným útokům na ženy. Pravidelně se jedná o tytéž příčiny, uražená čest, kterou následuje vražda ze cti, či alespoň pokus o vraždu. Až příliš často se jedná o nebezpečný koktejl, jehož výsledkem je útok, který vede k trvalému znetvoření nebo dokonce smrti.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Zemřela Rakušanka, kterou se pokusil upálit její muslimský expřítel

  1. Smutné, jak se některé ženy nechají svést hormony jež jim zatemní mysl a dají se do vztahu s psychicky narušenými lidmi is lámem ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout