Afghánci, kteří nedávno dorazili do Švédska, chystali teroristický útok

Afghánci, kteří nedávno dorazili do Švédska, chystali teroristický útok

Jak možná víte, tak v posledních dnech nejde na území Evropy zdaleka o první případ, kdy byl na poslední chvíli zmařen teroristický útok, který chystali vyznavači „náboženství míru“.  Už jen duchem chudý jedinec může věřit tomu, že do Evropy jdou chudáci, hledající azyl. Ale stejně krutě se mýlí i všichni ti, kdo si myslí, že se do Evropy vydávají muslimové jen kvůli dávkám.

Málokdo si totiž dokáže představit, jak hluboce je v muslimech jejich ideologie zakořeněna, obzvlášť pak v případě, že vyrůstají v zemích jako je právě Afghánistán, odkud přichází do Evropy zejména bojovníci Talibánu. A nenechte se mýlit, Talibánci trénují chlapce už od zhruba pěti let věku, kdy se učí nejen bojovat, ale také bezpodmínečně dodržovat Korán. Nicméně k fanatismu jsou vedeny také ženy, často nejsou o nic méně posedlé džihádem, než jejich mužské protějšky.

Na Velikonoční pondělí byli dva lidé zatčeni  pro podezření ze spiknutí za účelem spáchání teroristických trestných činů, ke kterým údajně mělo dojít ještě letos. Obžalovaní jsou afghánskými občany a hovoří jazykem farsi.

Dvojice byla 1. dubna obžalována v nepřítomnosti a po operaci švédské bezpečnostní policie byla zatčena ve Stockholmské oblasti na Velký pátek. Podle Karla Melina, tiskového mluvčího SÄPO, úřad na tomto vyšetřování pracuje již dlouhou dobu. V době zatčení páru jim SAPO zabavilo rozsáhlé digitální vybavení, které bude nyní analyzováno.

Ze zprávy o zatčení vyplývá, že podezřelí jsou muž a žena ve věku 25 let, kteří spolu žijí v bytě v Järfälle v severním Velkém Stockholmu.

Dvojice, která potřebuje tlumočníka do farsi, je podezřelá ze spiknutí za účelem spáchání teroristických trestných činů, což je forma přípravy na trestný čin. Oba lidé popírají jakékoliv provinění. Podle podezření připravovali teroristický útok v době mezi 2. lednem a 2. dubnem ve Stockholmu.

Per Lindqvist, který je hlavním žalobcem Národní jednotky pro bezpečnostní případy uvádí, že vyšetřování bude pokračovat po celé jaro. „Nemůžete očekávat rozhodnutí o obžalobě před létem,“ řekl Lindqvist.

Podle informací v registru obyvatel byl pár registrován ve Švédsku v září a říjnu 2017. Správce švédského daňového úřadu však reagoval na podivnost s první adresou páru ve Švédsku:

„Zdá se, že tady nic není.“

Osoba, která měla být správcem bytu, v němž žili, zřejmě neexistuje v registru obyvatel a má pod svým jménem dvě různé afghánské identity. Zřejmě se tedy Afghánci hlásili několikrát na různých úřadech pod různými identitami, aby tak získali na více identit i více sociálních dávek. Podle švédské daňové agentury se pár narodil v provincii Kapisa v Afghánistánu a nemá žádné příbuzné ve Švédsku.

Podle informací Migrační agentury bylo podezřelému teroristickému páru ve Švédsku uděleno povolení k přechodnému pobytu, jehož platnost vyprší v září 2023.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Afghánci, kteří nedávno dorazili do Švédska, chystali teroristický útok

  1. Bohužel, voliči považují stále džhád za jakousi okrajovou činnost pár jedinců, ovšem policie bude stíhat stále hůře …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout