Rusko vyhání milion ilegálů – z větší části muslimů –  ze země

Rusko vyhání milion ilegálů – z větší části muslimů – ze země

V Rusku je poměrně značný počet muslimů, ovšem málokdo ví, že celkem dost je jich na území státu nelegálně, jde zpravidla o občany republik, které byly součástí SSSR.

Rusko oznámilo všem občanům postsovětských republik, kteří tam žijí nelegálně, aby opustili zemi do 15. června, jak informovala v pátek státní tisková agentura RIA Novosti.

Toto oznámení bylo zveřejněno na zasedání Meziparlamentárního shromáždění Společenství zástupcem vedoucího oddělení Alexandrem Gorovojem. „Tito lidé budou potrestáni vyhoštěním, pokud neodejdou do 15. června,“ uvedl  Gorovoj.

Podle údajů ministerstva vnitra žije v současné době v Rusku více než 332 000 ilegálů z Uzbekistánu, spolu s 247 000 z Tádžikistánu, 152 000 z Ukrajiny, 120 000 z Ázerbájdžánu, 115 000 z Kyrgyzstánu, 61 000 z Arménie, 56 000 z Moldavska a 49 000 z Kazachstánu.

V polovině prosince jim Vladimir Putin dekretem prodloužil dočasný pobyt  v Rusku v souvislosti s koronavirem do 15. června 2021.

K výše uvedenému výčtu národností jen připomínám, že v poslední době byly v Německu odhaleny teroristické buňky, v nichž figurovali právě džihádisté z Tádžikistánu, přičemž se zdaleka nejednalo o první odhalené teroristy této národnosti na území Evropy.

Myslím, že i přesto však zejména vyhoštění muslimští ilegálové nebudou mít problém najít nové útočiště právě na území EU, kde jsou v posledních letech i přes výše uvedené problémy vítáni džihádisté s otevřenou náručí. Tedy to, co Rusko vyžene, s radostí přivítá Německo nebo Švédsko…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Rusko vyhání milion ilegálů – z větší části muslimů – ze země

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout