Muslim se vloupal Švédovi do domu a zavraždil ho, vrah se na svobodě vysmívá rodině oběti i policii

Muslim se vloupal Švédovi do domu a zavraždil ho, vrah se na svobodě vysmívá rodině oběti i policii

Nejedná se rozhodně o první případ chladnokrevné vraždy, která zůstala nepotrestána i přesto, že je znám pachatel, který se činem, který si nahrával na video, neváhal pochlubit. Jako v mnoha jiných případech i tentokrát utekl pachatel před spravedlností do země původu, která ho spravedlnosti nevydá. Pachatel se ani neostýchá dávat najevo, že zavraždil podřadné „prase“ a také si je jist, že nikdy nebude potrestán.

Policie stíhá v nepřítomnosti 22letého obyvatele Malmö Issu El-Chaera pro podezření ze spáchání vraždy a mučení v souvislosti s loupeží, při níž oběť udusili zimní bundou. Čtyři muži byli usvědčeni z účasti na vraždě, ale Issa je stále na svobodě. Nyní se vysmívá oběti, její rodině a policii ze skrýše v Libanonu.

V prosinci 2019 vniklo několik lidí do domu 20letého muže v Ånge ve Västernorrlandu. Oběť byla zbita, ruce spoutány a jeho hlava a dýchací cesty byly ucpány zimní bundou, takže se muž udusil. Motivem vraždy Švéda, s nímž se Issa znal jen povrchně, bylo ponížit oběť. Podle policejního předběžného vyšetřování chtěl Issův komplic, který měl konflikt s obětí, 20letého Švéda pouze okrást, ale Issa údajně trval na jeho vraždě. Toto tvrzení kompliců bylo navíc prokázáno v příspěvcích, které psal z Libanonu.

Dva dny po vraždě bylo po Issovi vyhlášeno mezinárodní pátrání a byl na něj vydán zatykač v nepřítomnosti. Podle policie údajně odcestoval do Egypta a poté do Libanonu, kde je od prosince 2019. Na Facebooku několikrát nahrál videa, ve kterých dává jasně najevo, že nemá zájem udat se policii.

Podezřelé je nyní to, že  Issa opět vystoupil s několika příspěvky na fóru Flashback. Osoba s uživatelským jménem „Ahdam3310“ píše podrobně o vraždě a ujišťuje čtenáře, že je to sám Issa – tvrdí, že má u sebe mobilní telefon oběti a sdílí jak soukromé rozhovory, tak obrázky.

Podle pachatele nechtěli opustit Ånge s prázdnýma rukama, a proto okradli oběť o bundu a další cennosti, které našli v jeho bytě. Vrah neprojevuje žádné výčitky svědomí, ale vysmívá se jak oběti a její rodině, tak policii, která ho ještě nezatkla. Říká, že je „chladnokrevný zabiják“ a zdá se, že je na to hrdý.

Při několika příležitostech vrah píše, že zavraždil „nevěřícího“ a zmiňuje „Alláha“ a „InshAllah“ – což znamená „Pokud Alláh chce“. Policejní vyšetřování také odhalilo svědecké výpovědi popisující, jak Issa údajně prezentoval oběť jako „Žida“ a říkal, jak „zabil prase“.

V srpnu loňského roku okresní soud v Sundsvallu odsoudil čtyři muže za účast na loupežné vraždě, ale Issa je stále na svobodě a podle policie je stále v Libanonu. Policie již dříve uvedla, že Issa je „velmi impulzivní a nebezpečný“.

Na Flashback Issa píše, že opustil Švédsko a nyní tráví svůj čas provozem podniků v Libanonu a v klidu na pláži. Je si také jistý, že „prasata“ ho nikdy nechytí a svá prohlášení zakončil obligátním: „inshAllah“.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Muslim se vloupal Švédovi do domu a zavraždil ho, vrah se na svobodě vysmívá rodině oběti i policii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout