Francie: Jedna z před týdnem zadržených 5 džihádistek plánovala stínat hlavy v kostele

Francie: Jedna z před týdnem zadržených 5 džihádistek plánovala stínat hlavy v kostele

Už před týdnem prošla i mainstreamem zpráva o razii v domě, kde žilo  pět muslimek – matka s dcerami. Samozřejmě se jedná o „správné“ muslimky, nosící hidžáby a dodržující Korán. Nyní však byly džihádistky propuštěny  a ve vězení zůstala jen jedna z dcer, osmnáctiletá Leila.

Ženy byly zatčeny už před týdnem, přičemž hlavní podezřelou byla právě osmnáctiletá islámská fanatička.

Mladá žena je podezřelá, že chtěla zaútočit na kostel v Montpellier nebo v okolí, ale nebylo zmíněno žádné konkrétní jméno kostela. Našli u ní komponenty, z nichž by mohla vyrobit improvizovaná výbušná zařízení: několik lahví přilepených k sobě a kuličky.

„Můžeme hovořit o atypických a významných objevech,“ řekl zdroj blízký případu. „Myslíme si, že jsme zmařili plán útoku,“ řekl další.

V tomto špinavém bytě se vyšetřovatelé také dostali k dokumentaci týkající se ISIS. Byl také zabaven meč. „Vyšetřování bude muset říci, zda tato zbraň souvisí s plánovaným útokem,“ řekl soudní zdroj.

Čtvrť Devèze, v níž ženy žijí, je klasifikovaná jako prioritní bezpečnostní zóna a má špatnou pověst. Jen málo obyvatel se chce k ženám vyjádřit. „Je to pěkně odtažitá rodina,“ říká 20letá obyvatelka, jejíž matka viděla ráno na cestě na trh policejní zátah.

Výstraha byla údajně podána 1. dubna prostřednictvím informací týkajících se bezprostředně hrozících teroristických útoků plánovaných mladou ženou. Francouzské orgány byly v pravý čas informovány, že hlavní podezřelá je v závěrečné fázi  svého sebevražedného teroristického projektu, kdy plánovala uvnitř kostela útočit velkým mečem, aby modlící se křesťany zabila a zmrzačila.

Des interpellations ont eu lieu ce dimanche dans un immeuble de la rue Jean Franco à Béziers.
v tomto domě, kde džihádistka bydlí, proběhla razie

Národní protiteroristická prokuratura dnes vyzvala k uvěznění 18leté Leily na základě obvinění z plánování útoků a držení výbušnin s úmyslem zabití nebo zranění lidí v souvislosti s teroristickým útokem. Její matka a další sestry, které s ní byly v neděli zatčeny ve čtvrti Devèze, byly propuštěny.

Úmysly džihádistky byly potvrzeny po objevech učiněných v rodinném domě ve čtvrti Devèze. Kromě již zmíněných produktů, které by mohly být použity při výrobě výbušnin (destilovaná voda, aceton, kyselina sírová) a dvou rozbušek, policie také objevila v jejím pokoji vystavenou fotografii useknuté hlavy učitele Samuela Patyho a obrázky ozbrojených džihádistů.

Našli také spirálový zápisník obsahující mnoho znepokojivých poznámek: ručně psaný recept na výrobu výbušnin, poznámky odkazující na ISIS, ale také symboly nacismu a schéma kostela, který se nachází poblíž domu, kde obviněná bydlí.

Snad jediným štěstím je fakt, že se mají džihádisté ve zvyku plánovanými útoky chlubit, takže se na ně většinou přijde včas podobně, jako na tuto džihádistku, která se zřejmě úmyslem stínat hlavy bezvěrcům a na závěr se v kostele odpálit, předem pochlubila svým souvěrcům na sociálních sítích…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Jedna z před týdnem zadržených 5 džihádistek plánovala stínat hlavy v kostele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout