Na povrch vyplouvají další informace o spolupráci neziskovek s africkými pašeráky

Na povrch vyplouvají další informace o spolupráci neziskovek s africkými pašeráky

Nedávno jsem přinesla informaci o procesu s pašeráckými neziskovkami a jejich zcela zištné spolupráci s africkými pašeráky muslimských vetřelců. Už první vyšetřování ukázala, že tyto neziskovky, které mnozí z nás zcela oprávněně nazýváme pašeráckými, čile spolupracují s pašeráky, kteří jim svůj “náklad” na moři předávají.

A samozřejmě i motivy neziskových pašeráků jsou výhradně zištné. Jejich hraný altruismus jim snad věřili jen ti pitomci (včetně našich Pirátů), kteří tleskali vestoje pašeračce Racketeové, při návštěvě europarlamentu.

Italská justice obvinila tři neziskovky, které tvrdí, že “pomáhají zachraňovat uprchlíky z moře”, ze spolupráce s pašeráky lidí z Libye. Podle vyšetřovatelů 21 zaměstnanců organizace Save the Children, Médecins Sans Frontières a Jugend Rettet již dlouho komunikuje s pašeráky a koordinuje odjezd a záchranu malých přeplněných člunů s Afričany.

Podle italské policie se spolupráce na 12 záchranných operacích uskutečnila od jara do podzimu 2017. Velkou část důkazů získal policista, který infiltroval pracovníky záchranné lodi Vos Hestia organizace Save the Children a natočil společnou akci pašeráků a záchranářů. Policie také použila odposlechy a zabavila materiál ze zabavených počítačů a telefonů během závěrečné razie. Závěrečná policejní zpráva má 651 stran a obviňuje 21 lidí z obcházení záchranného systému zřízeného italskými orgány a ze spolupráce s pašeráky lidí.

Jak údajně neziskovky pracovaly s pašeráky? Jednoho časného rána například dorazila na Vos Hestii skupina libyjských pašeráků a varovala kapitána lodi, že se brzy objeví loď plná vetřelců, kteří potřebují zachránit. Prokurátoři tvrdí, že téměř okamžitě se na obzoru objevila loď s 500 lidmi na palubě, přičemž jeden z pašeráků udržoval Afričany v klidu tím, že je bičoval páskem. Pašeráci pak zorganizovali přesun jejich živého nákladu do lodě Vos Hestia, která je přepravila k italským břehům s jedním pašerákem na palubě. Po třech dnech vypluli do přístavu Reggio de Calabre a libyjský pašerák brzy beze stopy zmizel.

Podle námořního práva musí posádka lodi, která vidí plavidlo v tísni, nejprve informovat Námořní záchranné a koordinační centrum (MRCC) v Římě, které může udělit povolení k zásahu. Podle vyšetřovatelů posádky záchranných lodí obdržely GPS souřadnice člunů předem, pluly co nejblíže k nim a teprve poté se plavidla hlásila MRCC.

Italská policie obvinila 21 členů posádky lodi a koordinátorů neziskových organizací z Itálie, Německa, Francie, Belgie, Velké Británie a Španělska. Hrozí jim čtyři až 20 let vězení.

Organizace Lékaři bez hranic (MSF) vydala prohlášení, v němž vyvrací, že by organizace tyto trestné činy spáchala. Podle MSF je záchrana uprchlíků plně v souladu s námořním právem, přičemž cestu přes moře údajně přežilo díky MSF celkem 81 000 lidí.

K tomu už jen dodávám, že mnoho Evropanů této organizaci, která se nestydí chlubit tím, že napomáhá devastaci Evropy, přispívá nemalými částkami. Kolik z nich tuší, nač dávají svoje těžce vydělané peníze?? Nicméně, na pašování vetřelců přispívají všichni občané EU, neboť mimo národních vlád je to i Brusel, kdo pašerácké neziskovky velmi štědře dotuje…

na tomto videu můžete vidět, jak pašerák Afričany bije, aniž by to údajné lidumily z neziskovky zajímalo
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Na povrch vyplouvají další informace o spolupráci neziskovek s africkými pašeráky

  1. Dobrá práce Italské policie. A velmi dobré hodnocení Pirátů a většiny euro poslanců : “A samozřejmě i motivy neziskových pašeráků jsou výhradně zištné. Jejich hraný altruismus jim snad věřili jen ti pitomci (včetně našich Pirátů), kteří tleskali vestoje pašeračce Racketeové, při návštěvě europarlamentu.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.