Neziskovky stanuly před soudem za spolupráci s pašeráky

Neziskovky stanuly před soudem za spolupráci s pašeráky

Jde samozřejmě o neziskovky, které brázdí vody Středozemního moře. Na mnohé z nich totiž vychází najevo velmi nelichotivé skutečnosti. Mimo faktu, že například záměrně spolupracují s nigerijskou drogovou mafií, které přiváží africké dealery drog a prostitutky, se také ukázalo, že se s pašeráky, kteří vozí vetřelce na člunech z Libye, dělí i o výdělky. V neposlední řadě se podařilo prokázat, že jim nikterak nevadí, že pašeráci přepravované Afričany před očima pracovníků neziskovek bijí, takže v neziskovkách nejspíš příliš lidumilů nenajdete. V mnoha případech jde pašerákům skutečně jen o jedno jediné…

Státní zastupitelství v italské Raguse před několika dny oznámilo, že zahájilo vyšetřování, zda italská neziskovka Mediterranea Saving Human přijímá peníze za převoz nelegálních přistěhovalců na lodi Mare Jonio. Ve středu státní zastupitelství v Trapani oznámilo, že ukončilo vyšetřování proti 24 členům neziskovek kvůli podezření z aktivní spolupráce s libyjskými převaděči v letech 2016 a 2017. 21 z nich nyní čelí soudu. 

Do Itálie nyní připlouvá rekordní počet afrických vetřelců.  Počet příchozích zaznamenaných v Itálii v roce 2019 byl „pouze“ 11 471, v roce 2020 už 34 154 a letos od 1. ledna do 4. března (tedy za pouhé 2 měsíce) již 5 668. Tedy za první dva měsíce roku 2021 (a to jde o měsíce zimní, kdy je vždy invaze menší) připlulo tolik invazistů, co za půl roku v roce 2019!

Do uvedeného počtu se ovšem nezapočítává množství těch, kdo přijedou na člunech bez pomoci neziskovky a posléze zapadnou do kriminálních struktur kdekoli v Evropě.

Probíhající vyšetřování je nyní považováno za životně důležité proto, aby se osvětlily nezákonné praktiky těchto levicově orientovaných neziskovek, které jednají – někdy na základě vlastního přiznání – spíše s ideologickým cílem podporovat masovou invazi a vytváření multikulturních společností v Evropě než za skutečně humanitárním účelem.

V roce 2017 například Lékaři bez hranic zveřejnili na svých webových stránkách natočené svědectví kapitánky své lodi Dignity I Madeline Habibové, které bylo od té doby odstraněno. Žena, jejíž rodiče narození v Egyptě emigrovali do Velké Británie před stěhováním do Austrálie, otevřeně vysvětlovala, že migrace je něco, na čem jí záleží, a její činy byly motivovány skutečností, že věří, že každý má právo na budoucnost a měl by být schopen bezpečně emigrovat, pokud si to přeje.

Neziskovkami, které vyšetřuje prokuratura v Trapani, jsou německá neziskovka Jugend Rettet a její loď Iuventa, francouzsko-švýcarská neziskovka Lékaři bez hranic a její loď Vos Prudence a britská neziskovka Save the Children a její loď Vos Hestia. Tyto tři neziskovky jsou podezřelé z dobrovolné podpory nelegálního přistěhovalectví spoluprací s převaděči.

V září 2017 odvysílala italská televizní stanice Canale 5 video nahrané kamerou na helmě jednoho ze „záchranářů“ Vos Hestia. Video, které se datuje do června téhož roku, ukazuje, jak arabští pašeráci převážejí černochy na lodi od libyjského pobřeží. Z lodi je pak překládají na nafukovací člun neziskovky Save the Children. Jeden z pašeráků byl viděn, jak násilně bije své klienty gumovými obušky, aby se co nejrychleji přesunuli na člun Save the Children. Na inkriminované video se můžete podívat zde:

Ostatní pašeráci tiše čekali na malých motorových člunech, aby získali své čluny používané k přepravě lidí. V pozadí byly vidět další lodě používané k pašování. Stalo se tak v době, kdy bylo moře klidné a ti, kdo se snažili dostat do Evropy, nebyli v žádném nebezpečí. Očekává se, že prokurátoři prokážou, že se mohli velmi dobře vrátit na břeh, kdyby tam Vos Hestia nebyla, aby je vyzvedla a odvezla do Itálie při operaci, která byla viditelně dohodnuta přímo s libyjskými pašeráky.

Státní zastupitelství v Trapani má také svědectví a fotografie prokazující přítomnost převaděčů během překládky černochů z Iuvesty na plavidlo Vos Hestia. Má také zprávy o policistovi v utajení, který se plavil jako člen posádky na Vos Hestia od května do června 2017. Fotografie a videa pořízená tímto policistou v utajení umožnila státním zástupcům nařídit zabavení Iuventy v červenci 2017. Kromě toho byly v rámci vyšetřování státním zastupitelstvím provedeny znalecké posudky lodních deníků.

Stát již shromáždil důkazy, že tyto neziskovky jednaly v přímém kontaktu s převaděči. Vyšetřuje se celkem deset případů převaděčství, přičemž proces trvá již 3 roky.

Podle státního zastupitelství kontroly ukázaly, že neziskovky byly předem dohodnuty s převaděči na místě, kde si svůj „náklad“ vyzvednou. Aby zakryly své praktiky, údajně rovněž zfalšovaly komunikaci s italskými orgány.

Mezi událostmi, které jsou pod drobnohledem státních zástupců, je například příjezd Vos Hestia do libyjské zóny SAR brzy ráno 5. května 2017, aniž by byly informovány italské námořní orgány o plavbě uskutečněné předchozího večera. Aby zakryli skutečnost, že místo setkání bylo dohodnuto předem, členové posádky údajně zfalšovali dokumentaci záchranné operace. O několik dní později stejné plavidlo oznámilo svou polohu u Libye pomocí reflektorů, což je zakázaná praxe. Prokuratura v Trapani má údajně také důkaz, že posádka lodi Vos Hestia vrátila pašerákům záchranné vesty, aby je měli k dispozici pro další Afričany.

Pokud jde o vyšetřování státního zastupitelství v Raguse, týkající se neziskovky Mediterranea Saving Humans, týká se přesunu 27 Afričanů na palubu Mare Jonio loni 11. září. Tito vetřelci byli převezeni z dánské lodi Maersk Etienne, která je o 37 dní dřív vylovila v maltských vodách. Podle prokurátora z Ragusy došlo k přepravě nelegálních přistěhovalců „až po uzavření obchodní dohody mezi majiteli obou plavidel“.

Podle této dohody mare Jonio obdržela značnou částku za poskytnuté služby, což jí vyneslo vyšetřování za podněcování k nedovolenému přistěhovalectví a porušování plavebních pravidel. Uvádí se, že Mare Jonio dostala zaplaceno celkem 125 000 EUR, aby tyto Afričany převezla do Itálie, což je 4 600 EUR na osobu.

Liga a bratři Itálie požadovali od ministryně vnitra Luciany Lamorgeseové „naléhavou reakci“. Lamorgeseová je však jednou z těch ministryň, které invazi podporují. Právě ona znovu otevřela italské přístavy po odchodu svého předchůdce Mattea Salviniho v srpnu 2019.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Neziskovky stanuly před soudem za spolupráci s pašeráky

  1. Jak vidno pod pláštíkem „neziskovky“ se snadno ukryjí pašerácké zločinné organizace, a samozřejmě i s nepřiznanými a nezdaněnými příjmy. Doufejme, že vyšetřování a práce soudu povede k trestu pro pašeráky, a že se nebude pro islamska Italská vláda snažit vyšetřování bojkotovat.

    1. Zásadní problém je, že tyto neziskovky jsou velmi štědře placeny i z fondů EU. A nevěřím, že podvratná EU o tom, co se děje, neví. Jak si myslím, že to dopadne? Jsem si jista, že jako exemplární případ vyberou jen pár „obětních beránků“, nicméně neziskovky nezruší, jen je personálně obmění. A samozřejmě lépe dohlédnou na to, aby je opět někdo za jejich podvratnou činnost nepráskl…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout