Devět džihádistů se vydávalo za volejbalový tým, snažili se dostat letadlem do Vídně

Devět džihádistů se vydávalo za volejbalový tým, snažili se dostat letadlem do Vídně

Už to, že měla partička devíti syrských vetřelců dostatek peněz nejen na falešné doklady, ale také na  leteckou přepravu, jasně ukazuje, že nešlo o nějaké ubohé utečence. Právě různé islámské bojůvky jako ISIS a AL Kajda platí džihádistům nejen falešné doklady, ale mají dostatek prostředků i na pohodlnou cestu, třeba i letadlem.

Skupina syrských nelegálních přistěhovalců byla o víkendu zatčena na letišti v Aténách poté, co předstírala, že jsou volejbalový tým. Jejich cílem bylo nelegálně vstoupit do Rakouska.

Devět mužů se pokusilo nastoupit na let z Atén do Vídně a předstírali, že jsou sportovci volejbalového týmu oblečeni v podobných teplákových soupravách.

Podle zprávy řeckého deníku Proto Thema se devět mužů také prokazovalo falešnými rumunskými pasy a byli zatčeni poté, co se dostali do podezření ze strany bezpečnostních důstojníků pracujících na letišti.

Nelegální přistěhovalectví do Evropy nebo v rámci Evropy za použití letecké dopravy je mnohem méně časté než překračování hranic po souši nebo po moři. Jde samozřejmě o cestu dražší, ale také mnohem více kontrolovanou.

Letecká doprava v rámci EU je komplikovanější i kvůli směrnici Evropské unie, podle které mohou být letecké společnosti pokutovány kdekoli mezi 3 000 a 500 000 EUR za přepravu cestujících bez autentických a platných cestovních dokladů.

Muslimští vetřelci, kteří cestují s padělanými nebo zcizenými doklady, jsou v Evropě již léta velkým problémem.

Loni v srpnu zprávy odhalily, že pašeráci lidí v Turecku nabízeli padělané pasy a víza až za 9 000 EUR pro členský stát Evropské unie a 11 000 EUR pro Spojené království, a to pomocí inzerce na internetových stránkách sociálních médií. Pašeráci také prodávali řidičské průkazy a jiné formy identifikace.

Mnoho dalších invazistů buď zahodí své cestovní doklady nebo je vůbec nemají, aby bylo těžší je deportovat. V Německu bylo odhaleno, že více než polovina vetřelců, kteří během loňského roku do země dorazili, nemá žádné identifikační doklady.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Devět džihádistů se vydávalo za volejbalový tým, snažili se dostat letadlem do Vídně

  1. Asi si hoši neuvědomili, že Rumunsko není v Shengenu, a tak mohly být jejich Rumunské pasy podezřelé (?) . No což, zkusí to příště jinak, a i kdyby byli deportováni, tak pro is lamizaci Evropy udělají co je v jejich silách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout