Pantelleria – italský ostrov, který se stává druhou Lampedusou

Pantelleria – italský ostrov, který se stává druhou Lampedusou

Ostrov Pantelleria, nacházející se mezi Sicílií a Afrikou, se stal dalším cílem muslimských vetřelců. Dalo se ovšem očekávat, že v letošním roce, kdy je invaze již nyní na rekordní úrovni, nezůstane nedotčeno žádné pro invazisty snadno dostupné území.

Pantelleria Where is

Vzhledem k blízkosti Tuniska sem připlouvají džihádisté právě z této země. V posledních dnech na ostrov dorazilo 100 vetřelců v sedmi samostatných vyloděních. Vetřelci byli nalezeni ve vodách nedaleko ostrova a byli  převezeni pobřežní stráží na ostrov k prvnímu přijetí.

Jeden z Tunisanů byl přijat do nemocnice “Bernardo Nagar” v Pantellerii kvůli závažným příznakům podchlazení.  Všech 100 vetřelců má tuniskou státní příslušnost, jsou to mladí lidé ve věku od 15 do 30 let a také jedna celá rodina. Mnozí z nich již byli převezeni do Trapani: 40  hlídkovým člunem pobřežní stráže, dalších 60  dopravním letadlem. Po příjezdu do Trapani byli přivandrovalci převezeni do oblastní oblasti Milo. Jeden z nich se v době vylodění pokusil o útěk, ale byl zpacifikován karabiniéry.

K tomu jen dodávám, že mimo této malé “zásilky”, přicestovalo tento týden asi tisíc invazistů loděmi neziskovek na Sicílii a další “individualisté” připluli na Lampedusu.

Velmi rušno je tradičně na Kypru, kam proudí invazisté přes severní, tureckou část. Naprázdno ovšem nevyšly ani Kanárské ostrovy, kam dorazilo jen za minulý víkend 239 vetřelců z Afriky.

Na to, jak to vypadalo dnes na Lampeduse se můžete podívat na tomto videu:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Pantelleria – italský ostrov, který se stává druhou Lampedusou

  1. Opravdu neskutečný proud vetřelců, bojovníků jimž se cílové země nebrání, živí je, obléká, ubytovává a jen proto, aby se nechali is lamizovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.