Afghánec znásilnil postiženou Švédku, při znásilnění ji zranil, nebude deportován

Afghánec znásilnil postiženou Švédku, při znásilnění ji zranil, nebude deportován

Tentokrát se jednalo nejen o neobvykle brutální znásilnění, kdy došlo ke zranění oběti a krvácení, ale žena byla navíc postižená, tedy jednalo se o víceméně bezbrannou oběť. Pro Afghánce je ovšem žena jen věc, obzvlášť pak nemuslimka.

Jednadvacetiletý Amir Rahimi z Afghánistánu, který letos v lednu znásilnil postiženou ženu v jižním Stockholmu, byl odsouzen ke dvěma a půl letům vězení, ale vyhne se deportaci. Rozhodl o tom okresní soud v Södertörnu.

V prosinci loňského roku přišel 21letý Amir Rahimi prostřednictvím sociálních sítí do kontaktu s mladou ženou, která žije se svou matkou. Podle nedávného rozsudku má žena od narození nespecifikované mírné intelektuální postižení a navštěvuje střední školu. Podle jedné studie je v testech způsobilosti, které provedla, výrazně podprůměrná, tedy mentálně postižená.

15. ledna tohoto roku se Amir Rahimi s postiženou ženou dohodl, že se s ní setká u něho doma. Podle vyšetřování to pak byl Amir Rahimi, kdo trval na tom, že chce mít sex, a není jasné, zda mentálně postižená žena vůbec chápala, co znamenají pojmy, jako je sex a pohlavní styk.

Den poté matka ženy zjistila, že její dcera silně krvácí z genitálií. Vzala svou dceru na gynekologickou pohotovost, která je poslala na pohotovost pro znásilněné ženy. Tam bylo zjištěno, že žena měla hlubokou ránu ve sliznici  vagíny, která musela být sešita třemi stehy.

Při policejních výsleších žena vyprávěla, jak s ní měl Amir Rahimi noc předtím sex, i když nechtěla. Že měla z pohlavního styku bolesti, začala krvácet a že na něj křičela, aby přestal. Přesto pokračoval. Amir Rahimi byl zatčen policií 16. ledna a téhož večera byl obviněn ze znásilnění.

Nyní byl vynesen rozsudek nad Amirem Rahimim. Za znásilnění je odsouzen ke dvěma letům a šesti měsícům vězení. Soud se domnívá, že ke znásilnění došlo za přitěžujících okolností. Není jasné, zda se proti verdiktu odvolá.

Soud však zamítl žádost státního zástupce o vyhoštění. „Soud se nedomnívá, že existují výjimečné důvody pro vyhoštění“, stojí v rozsudku.

Jedenadvacetiletý Afghánec proto bude moci po odpykání trestu zůstat ve Švédsku.

Jeden ze soudců okresního soudu, švédský demokrat Per Ekström, však s ostatními členy Soudního dvora nesouhlasí. Domnívá se, že Amir Rahimi by měl být odsouzen k tvrdšímu trestu, třem letům vězení, za zneužívání mladé ženy se zdravotním postižením. Také se domnívá, že násilník by měl být po odpykání trestu ze Švédska vyhoštěn a měl by mu být zakázán návrat na 10 let .

Amiru Rahimimu byla již dříve zamítnuta žádost o povolení k pobytu ve Švédsku. Příkaz k deportaci na pondělí 17. srpna 2018. byl nakonec zrušen.  Nyní má povolení k přechodnému pobytu platné do ledna 2023.

K tomu jen dodám, že je pravděpodobné, že mu bude i toto povolení prodlouženo, jak je patrné z mnoha podobných rozsudků, znásilnění už dávno není ve Švédsku (a nejen tam) považováno za důvod k deportaci. Tím ostatně v některých případech nebyla ani vražda. Dnes je mnohde v zemích EU považováno za mnohem horší prohřešek psaní „islamofobních“ příspěvků v diskuzích…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Afghánec znásilnil postiženou Švédku, při znásilnění ji zranil, nebude deportován

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout