V Německu a Dánsku zatkli 14 džihádistů, kteří chystali bombové útoky

Evropa je plná muslimských zabijáků, přičemž další sem s podporou EU proudí i nadále. Tento problém se nyní velmi bagatelizuje, nicméně s jejich přibývajícím počtem nebude možné je sledovat a časem bude docházet k mohutnějším koordinovaným útokům. To je jednoduše fakt, není otázka zda, ale kdy.

Jen velmi málo lidí si uvědomuje, že tato pátá kolona džihádu je časovanou bombou. K větším útokům ve větší míře nedochází jen proto, že si většina džihádistů velmi dobře uvědomuje, že zatím nemají početní převahu.

Německo a Dánsko patří k zemím, u nichž je jen velmi malá naděje na to, že by nebyly islamizovány. I když Dánsko zdánlivě omezilo udělování azylu, je příliš pozdě, neboť stávajícímu počtu džihádistů už stačí jen jejich porodnost na to, aby původní obyvatelstvo přečíslili.

Německé a dánské úřady ve čtvrtek (11. února) oznámily, že zatkly 14 lidí kvůli údajným útokům, včetně tří syrských bratrů, obviněných z plánování útoku pomocí několika kilogramů výbušných chemikálií.

Dánská zpravodajská služba PET oznámila, že během cílené operace bylo zatčeno celkem 14 lidí, včetně jednoho v Německu, se zaměřením na kodaňskou oblast.

Sedm podezřelých zatčených v Dánsku již bylo vzato do vazby.

PET neuvedla podrobnosti o podezřelých, ale v prohlášení uvedla, že sedm lidí bylo vzato do vazby za to, že „naplánovali jeden nebo více teroristických útoků nebo se podíleli na pokusech o teroristické činy“.

Konkrétněji se uvádí, že zatčení „shromáždili přísady a komponenty pro výrobu výbušných materiálů a zbraní“.

Dalších šest džihádistů bylo také spojeno se stejným případem a ve čtvrtek by se měli dostat k soudu, který by měl rozhodnout, zda mohou být také drženi ve vazbě.

„Teroristická hrozba vůči Dánsku je vážná, tato konkrétní záležitost toto hodnocení nemění,“ uvedla zpravodajská služba v prohlášení.

Němečtí prokurátoři mezitím nabídli více podrobností o třech podezřelých, kteří byli bratry ze Sýrie.

Syrští džihádisté – bratři – ve věku 33, 36 a 40 let byli podle prokurátorů v německém městě Naumburg obviněni z plánování závažného násilného činu ohrožujícího stát.

„V lednu tohoto roku se údajně podíleli na nákupu několika kilogramů chemikálií, které mohou být použity k výrobě výbušných zařízení,“ uvedli.

Dva z podezřelých byli zatčeni při dánské operaci, kde byly také zabaveny chemické látky, zatímco třetí byl zatčen v německém státě Hesensko.

Policie také zabavila 10 kilogramů střelného prachu a pojistky na adrese ve městě Dessau v Sasku-Anhaltsku. Policie našla v bydlišti džihádisty v Dessau vlajku Islámského státu (ISIS).

Chemikálie – síru a hliníkový prášek – nařídil 33letý muž z Dánska doručit na adresu svého 36letého bratra v Dessau. Šestatřicetiletý muž nebyl nalezen na své adrese, ale policie u něj také našla další propagační materiály ISIS.

Lidé s vazbami na ISIS spáchali v posledních letech v Německu několik násilných útoků, přičemž nejhorší byl útok na berlínský vánoční trh v prosinci 2016, při němž zahynulo 12 lidí.

Od roku 2013 se počet muslimů, považovaných v Německu za nebezpečné, podle bezpečnostních služeb zvýšil pětinásobně – na 615.

K případu už jen podotýkám, že tito zadržení džihádisté jsou jen pouhou špičkou ledovce. Většina se umí velmi dobře skrývat a před káfiry umně využívají přetvářky (takíja), která je nejdůležitější součástí džihádu u muslimů, žijících mezi bezvěrci.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V Německu a Dánsku zatkli 14 džihádistů, kteří chystali bombové útoky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout