Německý soud zamítl deportaci Afghánce, protože by prý doma neměl takový komfort, jako v Německu

Německý soud zamítl deportaci Afghánce, protože by prý doma neměl takový komfort, jako v Německu

Je celkem známý fakt, že se deportace zamítne v případě že se vetřelec vrací do oblasti, kde je válka. Dnes už jsou v Evropě i případy, kdy byla zamítnuta deportace u tzv. „klimatického uprchlíka„. Nicméně Němci našli další, ještě vyšší level. Afghánce odmítli deportovat, protože si v Německu žil na štědrých dávkách v komfortu, na jaký by v Afghánistánu nikdy nedosáhl…

Spolkový ústavní soud zastavil plánovanou deportaci Afghánce závislého na drogách do jeho domovské země. Ve svém odůvodnění soud uvedl, že nebylo objasněno, zda je možný bezpečný příjezd, a že je zřejmé, že muž bude závislý na podpoře příbuzných, aby mohl žít pohodlný život jako v Německu. Je to copak problém Německa, co Afghánce čeká v jeho rodné zemi? Nebo se snad začne Německo starat o všechny afghánské či jiné feťáky z rozvojových zemí?

Ekonomická situace v Afghánistánu není příliš dobrá, proto většinou mladí muži přicházejí do Německa pod záminkou „azylu“, ačkoli azylový zákon není navržen tak, aby umožnil těmto údajným „osobám žádajícím o ochranu“ žít pohodlný život, jaký by doma žít nemohli.

Odůvodnění soudu se může v zásadě týkat všech zemí, které jsou ekonomicky na stejné úrovni jako Afghánistán, kde není zajištěna hospodářská existence, či štědré sociální dávky. Pak by nebyla možná deportace ani v mnoha jiných případech. Velmi nebezpečná úvaha, pokud ekonomické důvody stačí k ospravedlnění zákazu deportace.

Každopádně je tímto minimálně v Německu založen jistý precedens, který může v minulosti zhatit tisíce deportací. Na druhou stranu je možné, že se jen německé soudy podřizují tomu, co už dlouho navrhuje OSN i EU. Obě tyto organizace totiž už nějakou dobu žádají nejen o legalizaci migrace klimatické, ale také ekonomické. Pak by ovšem už nebylo do budoucna koho deportovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Německý soud zamítl deportaci Afghánce, protože by prý doma neměl takový komfort, jako v Německu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout