V roce 2020 došlo ve Stockholmu k rekordnímu počtu bombových útoků

V roce 2020 došlo ve Stockholmu k rekordnímu počtu bombových útoků

Mnohá města či městské čtvrti velkých švédských měst jsou již plně islamizovány. To se samozřejmě projevuje v mnoha směrech, mimo jiné také na zvýšené kriminalitě daných lokalit, přičemž právě bombové útoky patří ve Švédsku k obzvlášť oblíbeným projevům islamizace země. Také proto tato země v této oblasti kriminality jasně vede i v celoevropském měřítku.

Od 1. ledna do 30. listopadu loňského roku došlo k až 30 výbuchům a 32 pokusům o výbuchy – jen ve Stockholmu. Je to nový rekord pro hlavní město Švédska.

„Je to extrémní forma ohrožení a vytváří obrovskou nejistotu v oblastech, kde se to děje. Proto těmto vyšetřováním dáváme vysokou prioritu,“ říká Stephan Kiernan, vedoucí policejní průzkumné sekce ve Stockholmu North.

Kiernan se domnívá, že počet zločineckých uskupení neklesá, ale že se trh snižuje. Podotýká také, že pandemie ztěžuje dovoz drog a zbraní do Švédska. Hlavním důvodem, proč je obtížné vyšetřovat bombové útoky, je to, že většina důkazů je při explozích zničena.

Od 1. ledna do 18. prosince loňského roku policie zabavila celkem 370 kilogramů výbušnin, 29 ručních granátů, téměř 300 pistolí a revolverů a asi 70 automatických zbraní. Navzdory tomu však byl v průběhu roku proveden rekordní počet výbuchů.

Náměstek regionálního policejního komisaře není spokojen s výsledky, kterých bylo dosaženo i přes zvýšené úsilí policie. Zároveň poukazuje na paradox, kdy policejní zásahy proti trestné činnosti vedou k nárůstu násilných činů.

„Nejsem spokojený s tím, že došlo k tolika výbuchům. Nicméně, jsem spokojen se zásahy proti těmto zločineckým sítím. V tomto kriminálním prostředí se situace velmi komplikuje. Když jim vezmeme peníze a drogy, tak budou mít nedostatek peněz a vnitřní dluhy, pak ovšem hrozí, že bude docházet k bombovým útokům.“

Karlsson zdůrazňuje, že je důležité udělovat těmto zločincům dlouhé tresty.

K výše uvedenému jen několik poznámek. Policie se diví, že i přes stále častější zásahy v oblastech, kde nejčastěji k výbuchům dochází, či kde žijí pachatelé, se počet těchto deliktů zvyšuje. To je ovšem logické, za vším hledejte multikulturní politiku Švédska.

Čím více muslimských invazistů si Švédsko do země navozí, tím větší tam bude kriminalita. Tak to prostě funguje. V poslední době dochází nejen ke stále širšímu slučování rodin, kdy muslimským invazistům přijíždí i vzdálenější příbuzenstvo, ale Švédsko si také poslalo speciál pro džihádistky z ISIS a jejich děti a stále ještě nepřestalo s politikou bezbřehého vítání.

Na druhou stranu ve Švédsku neexistuje jakýkoli účinný prostředek, který by invazisty od páchání kriminality odrazoval. Komfortní švédské věznice jsou pro vetřelce jen jakýmsi sanatoriem, kde si čas od času velmi rádi na náklady švédských daňových poplatníků odpočinou.

Švédsko – a především pak Švédové sami – by se tak měli zamyslet nad dlouhodobým směřováním vlastní politiky. Směřováním, které vede k jedinému: islámskému chalífátu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout