Švédsko přijalo zpět šéfku ženské brigády ISIS – dostala štědré dávky i novou identitu

Švédsko přijalo zpět šéfku ženské brigády ISIS – dostala štědré dávky i novou identitu

Evropské vlády si svých džihádistů velmi váží. Dostávají tak nejen štědré dávky a novou identitu, mnohé země jim ještě platí zcela zbytečné deradikalizační programy, samozřejmě hrazené z daní většinou nemuslimských obyvatel těchto zemí. Ale Švédové, Němci, Rakušané, Francouzi a další národy si zcela zřejmě přejí, aby byli jejich budoucí vrazi nebo vrazi jejich dětí či vnoučat takto opečováváni, jinak by si stále dokola nevolili ty politiky, kteří něco podobného podporují.

Vůdkyně ženské brigády Islámského státu v Sýrii, Fatin al-Mandlawi, 33 let, se přestěhovala zpět do Švédska a nyní žije v Angeredu v Göteborgu. Švédská daňová agentura jí dala chráněnou identitu „Fatosh Ibrahim“, kterou používá ke zvýšení obecního blahobytu a k provozování černého podniku, kde nabízí služby ne nepodobné rituálům voodoo. K tomu bere od obce i štědrou podporu.

Fatin se narodila v Iráku jako páté dítě ze sedmi v arabské rodině al-Mandlawi. Během války v Perském zálivu na počátku devadesátých let přišla celá rodina do Švédska a skončila v Eskilstuně. Když jí bylo deset let, rodina se přestěhovala do Göteborgu. Rodina žila po celou dobu ve Švédsku výhradně z džizji (pardon, ze sociálních dávek), otec rodiny nikdy nepracoval.

Na podzim roku 2012, v souvislosti s takzvaným „arabským jarem“, odcestoval Fatinin starší bratr Hasan al-Mandlawi do Sýrie, aby se připojil k ozbrojené skupině napojené na teroristickou frontu al-Nusra.

Po návratu do Švédska byl Hassan v roce 2015 odsouzen na doživotí za teroristické trestné činy za spoluúčast na vraždě dvou zajatých syrských ropných dělníků. Podle rozsudku okresního soudu v Göteborgu bylo motivem vraždy dělníků to, že byli zaměstnáni ropnou společností vlastněnou syrským státem. Rozsudek později potvrdil odvolací soud.

Ve stejné době, kdy Hassan odcestoval do Sýrie, se jeho mladší sestra, 25letá Fatin, také rozhodla opustit göteborské předměstí Angered a odcestovat do syrského města Raqqa. Tam se připojila k Islámskému státu.

V Sýrii získala Fatin al-Mandlawi přezdívku umm Fidah, což lze přeložit jako „Matka ospravedlnění“. V roce 2013 se džihádistka provdala za teroristu z Velké Británie. Ten byl zabit ve stejném roce, kdy se vzali, zatímco Fatin čekala dítě. V září 2013 porodila dceru.

Fatin al-Mandlawi je jednou z prvních žen, které se vydaly ze Švédska do Sýrie, přičemž byla velmi aktivní při verbování dalších žen, které lákala do Sýrie. Umm Fidah měla být dokonce klíčovou postavou v náborové práci IS.

Byla extrémně brutální, ráda se také fotila se zbraněmi. V neposlední řadě je známá jako iniciátorka ženské teroristické brigády Islámského státu. Ženská brigáda se jmenovala al-Khansa, což je arabská metafora krásy.

Fatin se stala vůdkyní rodící se brigády IS, přičemž měla pod svým velením 60 až 70 bojovnic. Hlavním úkolem ženské brigády však bylo zajistit, aby ostatní ženy žijící v samozvaném chalífátu, striktně dodržovaly právo šaría.

Na obrázku zveřejněném na Facebooku „umm Fidah“ byla vidět na náměstí v hlavním městě IS, Raqqa. Na zemi kolem ní byla vidět těla lidí s useknutými hlavami. Na plotu vedle ní byla umístěna další useknutá hlava.

„Cože? Mluvíš se mnou? Ops, nemáte hlavu! To je to, co děláme s vojáky Bašára,“ napsala umm Fidah v angličtině jako komentář k obrázku.

um Fidah (zády, vpravo) vedle bezhlavých těl, hlava na plotě vedle ní

Na jaře 2017 se Islámský stát hroutí. Mimo irácký Mosul zuří boje a v červenci téhož roku je IS přinucen vzdát se města. Neoficiální hlavní město teroristické skupiny Raqqa v Sýrii je mezitím obklopeno koalicí nepřátelských sil IS. Je jen otázkou času, než chalífát padne.

Fatin al-Mandlawi, která je nyní znovu těhotná, se rozhodne uprchnout zpět do Švédska. V říjnu 2017 porodila své druhé dítě. Otec je údajně terorista IS, který je nyní ve vězení v Austrálii. Fatin al-Mandlawi si změnila jméno na Fatosh Ibrahim a švédská daňová agentura jí poskytla chráněné osobní údaje. Nyní žije opět v Angeredu.

Čím zdůvodnila švédská daňová agentura fakt, že této brutální džihádistce zajistila novou identitu?

„Zhodnotili jsme, že existuje zvláštní důvod se domnívat, že Fatin může trpět, v případě, že by byly údaje o ní zveřejněny,“ napsal úřad ve svém rozhodnutí. „Na údaje o ní se vztahuje poměrně silné utajení,“ vysvětluje Johanna Sjöbergová z oddělení osobní ochrany švédské daňové agentury.

Podle několika lidí z jejího okolí, však není minulost 33leté teroristky v řadách IS nic, co by ona sama chtěla udržet v tajnosti. „Řekla mi, že se chce vyhodit do vzduchu. Řekla mi, že byla u toho, když spálili jordánského pilota v kleci. Chlubí se, že je součástí IS,“ říká žena z přistěhovaleckého prostředí, která se dříve stýkala s lidmi blízkými teroristce z IS.

„Chráníme bojovníky IS a oni žijí z našich daní. Myslím, že by mělo vyjít najevo, že naše úřady skutečně chrání teroristy IS, kteří zabíjeli děti i dospělé, nevinné lidi,“ pokračuje žena ve své výpovědi. „Myslím, že je hrozné, že na ulici je teroristka IS, která pózuje na náměstí v Rakce s useknutými hlavami. Nechci teroristu před mými dveřmi.“

Podle ženy, Fatin nebo Fatosh, jak si nyní říká, jí řekla, že obdržela peníze od švédské bezpečnostní policie a od sociální služby v Göteborgu, které jí pomohly s její chráněnou identitou. Důvodem je prý to, že úřad usoudil, že by pro ni mohlo být v Göteborgu výhodnější, pokud nebude uznána za teroristku.

Po návratu do Švédska se Fatin snažila vydělat peníze prodejem služeb, které jsou uváděny na trh jako něco mezi islámem a voodoo, ale které ve skutečnosti připomínají tradiční nelegální aktivity. Na Facebooku si říká „Fatosh Montana“ a využívá svou síť mladých dívek, aby se pokusila vydělat černé peníze tím, že na zakázku „očarují“ oběti.

Není jasné, zda jsou oběti této činnosti ve skutečnosti oběťmi trestného činu, ale tato činnost byla policii několikrát nahlášena mimo jiné pro nezákonné hrozby. Všechna obvinění proti bývalé teroristce IS však byla stažena.

„Pořád chodí kolem a vyhrožuje mladým holkám a říká, že jim zničí život,“ říká jedna z žen.

Zan Jankovski je koordinátorem pro práci proti násilnému extremismu ve městě Göteborg. Říká, že obec z peněz daňových poplatníků poskytuje pomoc a podporu extremistům, nikoli jejich potenciálním obětem.

Každý, kdo je ohrožen nebo vystaven jiným zločinům teroristů IS, kteří se vrátili ze Sýrie a které se švédský stát rozhodl chránit, proto nemůže počítat s pomocí nebo podporou obce.

Jak vidíte, tak i oficiální úřady přiznávají, že džihádisté jsou obzvlášť chráněnou skupinou. A to nejen ve Švédsku, stejná situace je po celé EU. Připomínám, že dokonce také u nás se již mnohdy soudí tak, jako bychom přecházeli na právo šaría.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Švédsko přijalo zpět šéfku ženské brigády ISIS – dostala štědré dávky i novou identitu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout