V Německu začal soud s Afgháncem, který před očima cestujících ubodal v autobuse manželku

V Německu začal soud s Afgháncem, který před očima cestujících ubodal v autobuse manželku

Možná si vzpomínáte na poměrně medializovaný případ z loňského léta, kdy Afghánec ubodal svoji manželku, která si dovolila ho opustit. Takových případů je dokonce i v Evropě víc, ale tentokrát mohamedánovi nevadili ani cizí svědci.

Autobus na silnici 71 téměř dorazil na místo určení, když útok začal. Podle svědků útočník 6. července 2020 opakovaně bodal ženu kuchyňským nožem krátce předtím, než se autobus dostal do Obergünzburgu v okrese Ostallgäu. Afghánec do své ženy bodal tak dlouho, dokud ho řidič autobusu nepřemohl.

Oběť během útoku zemřela, svědkem zločinu bylo také několik školáků. V úterý se manžel oběti musel zodpovídat z vraždy 27leté ženy před okresním soudem v Kemptenu. Pokud bude usvědčen, hrozí mu doživotní vězení. Obžalovaný na začátku procesu mlčel. Obžaloba ho obviňuje z toho, že plánoval zločin a že ho provedl zákeřně – z pomsty za údajné ponížení. Jedná se tedy o klasickou vraždu ze cti.

Podle zprávy 38letý Afghánec předtím fyzicky zneužíval svou ženu a děti. V listopadu 2019 mimo jiné hodil dceři jídlo na hlavu poté, co podle jeho názoru dorazila domů příliš pozdě. Když jeho žena zasáhla, několikrát ji udeřil. Už tehdy dceři vyhrožoval, že pobodá její matku.

Když žena a jejich děti žily odděleně od obžalovaného, přičemž manžel měl stanovený zákaz kontaktu s rodinou, vyvinula se u muže podle obžaloby „velká zášť“. Zlobil se, že už nemůže plnit roli hlavy rodiny. Muž se obával, že ztratí svoji pověst v afghánské komunitě v Obergünzburgu. Když žena opustí muže, je to v této komunitě považováno za ostudu, která se v Afghánistánu běžně řeší právě vraždou ze cti podle práva šaría.

Tato obvinění byla doložena přítelkyní oběti. U soudu vypověděla, že obžalovaný často žárlil na svou ženu a podezříval ji z toho, že mluví s jinými muži. Kromě toho ji opakovaně zneužíval a vyhrožoval jí. Mimo jiné řekl jejich dětem, že z ní udělá sekanou.

V důsledku toho se žena často bála, jak potvrdila svědkyně. Proto se vydala delší cestou k autobusu, aby počkala na autobusové zastávce, kde bylo více lidí.

Podle obžaloby to byl přesně důvod, proč obžalovaný plánoval útok na veřejnosti: předpokládal, že se žena bude v autobuse cítit bezpečně. Několik cestujících u soudu vypovědělo, že útok přišel zezadu a bez varování. „Neměla žádnou šanci,“ řekl student, který byl svědkem útoku.

Podle několika cestujících byl útok zastaven až tehdy, když zasáhl řidič autobusu. 31letý řidič autobusu přemohl útočníka a vyhodil ho z autobusu. Jeho oběť však již v té době nereagovala.

Podle pitevní zprávy žena zemřela velmi rychle v důsledku několika z jedenácti bodných ran. Mimo jiné jedna z ran nožem přeťala pravou srdeční komoru a další rány zasáhly plíce, játra a bránici.

„Resuscitace, zahájená na místě činu, byla beznadějná“, řekl soudní lékař. Srdce ženy už pravděpodobně přestalo bít, když ji útočník ještě bodal. Nebyla však nalezena žádná obranná zranění ženy. Manžel ženy byl zatčen policií po krátkém útěku a je ve vazbě od července 2020. Podle okresního soudu v Kemptenu se verdikt v procesu vraždy očekává v polovině února.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout