Irácký vetřelec ve Vídni napadl a zranil tři policisty

Irácký vetřelec ve Vídni napadl a zranil tři policisty

Nevím, jaký výcvik mají policisté v Rakousku, či jinde, kde běžně k podobným incidentům dochází. I přes přesilu tří na jednoho invazistu měl navrch muslimský vetřelec. Navíc velmi mladý, patrně však velmi dobře trénovaný.

Poté, co v sobotu urážel devatenáctiletý irácký vetřelec policisty ve Vídni, ti se ho následně rozhodli zatknout. Zatýkání však neproběhlo právě v poklidu.

Vídeňští policisté prováděli v sobotu osobní prohlídku v oblasti Meidlingu. Kontrolovali 19letého Iráčana, který pak údajně začal policisty urážet a byl agresivní, zatímco oni požadovali jeho doklady. I přes opakovaná varování devatenáctiletý muž nezastavil své agresivní chování a zřejmě se snažil policistům zabránit v kontrole i zatčení.

Během následného zatčení se podezřelý velmi aktivně bránil, přičemž zranil tři policisty. Devatenáctiletý muž byl obviněn z pokusu o odpor vůči úřadům a z podezření z těžkého ublížení na zdraví. Jeden důstojník musel kvůli incidentu mimo službu a je v pracovní neschopnosti, další dva byli zraněni lehce.

Tedy vzhledem k tomu, jak policisté dopadli, by mne zajímalo, zda se nechali od vetřelce takto „zmasakrovat“ jen proto, že neměli potřebný výcvik nebo proto, že jednali podle instrukcí, které jim nařizují, zacházet s vetřelci v rukavičkách (takové instrukce mají například policisté v Berlíně). Či snad měli strach, že v případě, že násilnému muslimovi zkřiví vlásek na hlavě, budou nařčeni z islamofobie a xenofobie a budou od policie vyhozeni?

Nač je ovšem taková policie, která nezvládne ve třech jednoho devatenáctiletého cucáka, ať už jakkoli cvičeného?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout